Případ vraždy mladé studentky otřásl veřejností: Její otec zemřel na rakovinu a vrah se snaží dostat na svobodu

2. prosince 2020 uplynulo dvouleté výročí od smrti Grace Millane
2. prosince 2020 uplynulo dvouleté výročí od smrti Grace Millane
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 12. 2020

Případ britské turistky Grace Millane (†21) z Essexu, která se stala obětí vraždy poté, co se po studiích rozhodla odcestovat do zahraničí, otřásl před dvěma lety celým světem. Média bedlivě sledovala tragický příběh mladé dívky, která zemřela pouhý den před svými 22. narozeninami a také soud s jejím chladnokrevným vrahem, jehož porota shledala vinným a odsoudila ho k sedmnácti letům ve vězení.

Jak snadno může vyhasnout mladý život. V roce 2018 vyvolal celosvětovou mediální pozornost případ Grace Emmie Rose Millane, která se stala obětí chladnokrevné vraždy. Britská studentka se po ukončení školy rozhodla cestovat, aby poznala krásy nových míst, které toužila navštívit dlouhé roky. Během svých cest se na začátku prosince ocitla v novozélandském Aucklandu, kde se přes oblíbenou aplikaci Tinder seznámila s 26letým mladíkem. S ním byla také téhož večera naposledy viděna před 22. hodinou, napsal britský Daily Mail. Nejdříve spolu popíjeli a pak zamířili do mladíkova pokoje v hotelu CityLife v centru města.

Podle všech informací spolu měli pohlavní styk, který se kvůli praktikování BDSM zvrhl v příliš drsný sex, při kterém došlo i na škrcení. Právě to se stalo Grace Millane osudným, protože ji během perverzních choutek mladík uškrtil. Poté, co si uvědomil, že je mrtvá, se rozhodl její tělo nacpat do kufru a zbavil se ho pohozením v hornaté oblasti západně od Aucklandu, u pohoří Waitākere, jak informovalo BBC. Mladý muž podle všeho zpanikařil a jediné, co ho napadlo, bylo zbavit se mrtvoly, která byla důkazem jeho hrůzného činu, uvedl web vox.com. Jeho obhájce uvedl, že dívka žádala mladíka, aby ji během sexu tvrdě dusil a škrtil, protože měla v oblibě perverzní praktiky BDSM.

"Grace nebyla jen moje dcera. Byla moje kamarádka. Moje nejlepší kamarádka. Mám zlomené srdce, protože vzal mojí dceři budoucnost a okradl nás o spoustu vzpomínek, které jsme si ještě mohly vytvořit. Množství slz, které vypláču, bude nekonečné, když si uvědomím, že jsem se nemohla se svou dcerou ani rozloučit," popsala svou bolest matka zavražděné dívky Gillian Millane, jak uvedlo BBC.

Muž byl dopaden a obviněn z vraždy. Americká a britská média se však začala zaměřovat více na okolnosti jejich násilného sexu, než na samotný akt vraždy. Vrah Grace se totiž hájil tím, že po něm dívka požadovala tvrdé sexuální praktiky a trvala na škrcení, což vneslo do celého případu řadu otázek a spekulací, jak napsal Daily Mail. Když dívka zmizela a neozývala se rodině, bylo po ní vyhlášeno pátrání. Novozélandská policie nalezla její tělo až 9. prosince, tedy týden po vraždě v keřích u cesty. Na Novém Zélandu bývá trest za vraždu většinou doživotí. Ale vrah Grace byl odsouzen k 17 letům ve vězení, než bude podmínečně propuštěn. Rodině zavražděné dívky však rozsudek nepřinesl úlevu.

"Nezmírní to bolest a utrpení, které jsme museli prožít. Grace byla naším sluncem a bude nám navždy chybět," vyjádřil se její otec David Millane po rozsudku, jak uvedl Daily Mail. Odsouzený muž podal odvolání, které se dostalo k soudu v listopadu letošního roku. Právě 2. prosince uplynulo dvouleté výročí od smrti Grace, která by oslavila 24. narozeniny. Smutnou zprávou je také to, že její otec David (†61) měl po její smrti zdravotní problémy a lékaři mu diagnostikovali rakovinu. V polovině listopadu zákeřné nemoci podlehl ve svém rodném Wickfordu v Anglii.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.