Případy UFO, které zůstávají dodnes záhadou. Zářící světla, rotující objekty nebo vznášející se loď

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 11. 2020

Záhady spojené s UFO patří k velmi řešeným tématům. Ať už z pohledu vědy nebo zájmu veřejnosti. Pravdou zůstává, že mnoho incidentů bylo součástí smyšlených historek podložených mizernými důkazy. Existují však také případy, které vnáší do »ufounských« vylhaných příběhů skutečné zážitky lidí, kteří prožili v této souvislosti něco, co se dodnes nedokázalo racionálně vysvětlit.

Světelné anomálie na obloze v Texasu

Americké město Stephenville v Texasu bylo místem, kde se odehrál nevysvětlitelný úkaz. Tamní obyvatelé mohli spatřit v podvečer 8. ledna 2008 na obloze zvláštní bílá světla nad hlavní severojižní dálnicí US 67. Ta se přitom zprvu zářila ve vodorovném oblouku a následně zase v rovnoběžných svislých čarách. Podle odhadu místního pilota Steva Allena se blikající světla se mohla pohybovat rychlostí zhruba 3000 mil za hodinu. Podle všeho nebyl zaznamenán ani žádný zvuk, který by událost vysvětloval, uvedl server History.com.

Objekt rotující kolem vlastní osy nad Atlantikem

Program Advanced Aviation Threat Identification (Program pokročilé identifikace hrozeb v letectví), který měl za cíl identifikovat nevysvětlitelné letecké jevy a objasnit neidentifikované létající objekty) byl poprvé odhalen v roce 2017 kvůli uniklým zprávám o projektu. Jedno z videí ukazuje rychle se pohybující dlouhý objekt oválného tvaru, který měřil asi 45 stop (téměř 14 metrů). Neměl žádná křídla jako letoun, ani nevykazoval žádné stopy výfukových plynů leteckého stroje. Piloti sledovali celý objekt ve výšce 25000 stop nad Atlantským oceánem a s údivem pozorovali, jak se od nich objekt vzdaluje a současně se otáčí kolem své vlastní osy, informovalo DailyEcho. Dodnes nedošlo k žádnému logickému vysvětlení celého incidentu, a tak zůstává případ záhadného létajícího objektu dosud nevyřešenou záhadou.

Mezinárodní letiště O´Hare a vznášející se loď

Jak se příprava obyčejného letu může změnit v něco, na co člověk nezapomene do konce života. Let 446 z chicagského mezinárodního letiště O´Hare, které patří k největším na světě, do Severní Karolíny už téměř zahájil svůj odlet, když si jeden ze zaměstnanců všiml podivuhodné věci. Nad bránou C17 se vznášel objekt připomínající temně šedou kovovou loď. Letoun ve tvaru talíře viděl nejen on, ale i dalších 11 zaměstnanců společnosti a několik dalších osob. Incident se odehrál 7. listopadu 2006 a všichni svědci nevysvětlitelné situace zmínili stejný čas spatření objektu - 16.15 odpoledne.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.