Přišel jsem o práci, teď mám strach, že kvůli karanténě mě nepustí na porodní sál, říká Bohuš Matuš

Zpěvák Bohuš Matuš
Zpěvák Bohuš Matuš
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 10. 2020

Už zanedlouho se Bohuš Matuš (47) stane pyšným tatínkem. Jeho sedmnáctiletá partnerka Lucie mu zanedlouho přivede na svět vytouženou holčičku. Zpěvák ale kvůli vládním opatřením zažívá krušné chvíle. "Pokud to dospěje do plošné karantény jako na jaře, bojím se, že mě nepustí na porodní sál," prozradil pro ŽivotvČesku.cz.

Současná vládní opatření se dotkla velké řady umělců. Kvůli nim řada z nich nemůže vystupovat. Představení se zpěvem, tedy koncerty, opery či muzikály, nejsou povolena.

"Přišel jsem o práci a jak sleduji vývoj epidemie, obávám se, že pokud to dojde do fáze, že nastane plošná karanténa, že mě nepustí k narození dcery," vylíčil své obavy pro ŽivotvČesku.cz Bohuš Matuš.

Na jaře totiž ministerstvo zdravotnictví vydalo s ohledem na šíření koronaviru zákaz otců u porodu v porodnici. A to situace ohledně epidemie byla pod kontrolou. V současnosti jsou počty nakažených extrémně vysoké a vše pozvolna spěje k mimořádnému opatření - takzvanému lokdownu.

"Snad k tomu nedojde, ale u narození dcery jsem chtěl být, Lucka si to přála a já jí chci být oporou. Ale tady v té zemi se mění všechno ze dne na den, tak jsme celkem v nejistotě," dodal pro ŽivotvČesku.cz, který se nedávno přestěhoval s partnerkou do většího bytu, aby vytvořili zázemí pro jejich dceru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.