Pro Jakuba kreslím parte. Měl by ho kreslit on mně, říká zdrcený Ivan Vyskočil ohledně sebevraždy syna

Ivan Vyskočil
Ivan Vyskočil
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 5. 2022

Ivan Vyskočil (75) se ponořil do hlubokého smutku. Jeho syn a zároveň šéf dopravní skupiny BusLine Jakub Vyskočil (†46) spáchal v noci na pondělí sebevraždu. Zanechal po sobě dopis na rozloučenou, který má redakce ŽivotvČesku.cz k dispozici a jehož první část ve středu zveřejnila. Málokdo si dokáže představit, s jak velkou životní tragédií se slavný herec musí smiřovat. "Kreslím Jakubovi parte," řekl pro ŽivotvČesku.cz a v jeho očích se třpytily slzy.

Když se Ivan Vyskočil dozvěděl zprávu, kterou žádný rodič nechce nikdy slyšet, odmítal věřit tomu, že k tragédii, kdy úspěšný podnikatel proti sobě obrátil střelnou zbraň a dobrovolně ukončil svůj život, došlo. "Jakub byl tvrdý chlap, důvody pro něj musely být po psychické stránce devastující," přiblížil pro ŽivotvČesku.cz herec svůj pohled.

Podle dopisu, který Jakub Vyskočil nechal své partnerce Blance na rozloučenou, ho na kolena srazily problémy s lidmi okolo jeho podnikání - zejména pak kolem společnosti BusLine, která je jedním z největších autobusových dopravců v ČR.

"Nejhorší na tom je, že pohřbívám syna, kreslím mu parte na pohřeb. Tohle by měl dělat on mně," řekl pro ŽivotvČesku.cz Ivan Vyskočil, který si klade řadu otázek, na které se nejspíš už jen těžko dozví odpovědi.

V první části dopisu na rozloučenou, jehož obsah redakce ŽivotvČesku.cz zveřejnila ve středu, Jakub Vyskočil píše svým nejbližším, konkrétně své partnerce. Redakce o této části ale z důvodu piety a soukromí nebude informovat. V druhé části píše o tom, co ho psychicky ničilo.

Druhou část dopisu na rozloučenou, ve které Jakub Vyskočil poukazuje na machinace ve firmě, přinese redakce ŽivotvČesku.cz ve čtvrtek 12. května.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.