Prokletí českých domácností. Chytré telefony ničí rodiny a vztahy, říká režisérka Výměny manželek

Výměna manželek
Výměna manželek
Foto: Se svolením TV Nova

Středeční večer opět nabídl pohled do českých domácností. Kromě alkoholu, hygieny, nevěry nebo nakládání s financemi je velkým tématem v mnoha rodinách závislost na internetu a mobilních telefonech. "České rodiny jsou dnes doslova napadené sociálními sítěmi," uvedla pro ŽivotvČesku.cz režisérka Výměny manželek Jana Rezková (55).

V každé české rodině jsou nějaké problémy a bylo tomu tak i v minulých stoletích. Poměrně novým fenoménem, který umí rodinu rozvrátit a pořádně poničit mezilidské vztahy, jsou mobilní telefony a lehce dostupný internet.

S chytrým telefonem v ruce neusínají jen dospělí, ale závislost na přístrojích, které mají v první řadě zjednodušit život, se objevuje také u dětí. Maminka Pavla (28), která pochází z Ostravy, byla vyměněna do rodiny s třemi dětmi. Narazila zde na řadu problémů, ale ukázala, že když se člověk dětem věnuje a dokáže je zabavit, tak nutkání hrát si s telefonem klesá.

"České rodiny jsou dnes doslova napadené sociálními sítěmi. Před 16 lety si možná někdo psal blog, ale nebyly žádné Facebooky a Instagramy, děti nekoukaly na YouTube a nikdo neměl chytrý telefon. Rodiče dnes nemají na děti čas a veškeré volné chvíle tráví na internetu. Dnes všichni drží telefon v ruce a sedí v obýváku. Jsou tam spolu, ale každý sám," uvedla pro ŽivotvČesku.cz režisérka Výměny manželek Jana Rezková. Cestou z internetového pekla jsou někdy společenské hry, které umí rodinu zase propojit.

"Když do rodiny dojede nová manželka a vidí dočasnou rodinu na mobilních telefonech, tak jí často dojde, že u ní doma je to stejné. A pak se to snaží v nové rodině změnit. Fenoménem pak jsou společenské hry, začnou vytahovat Člověče, nezlob se! a pokouší se to změnit. Začnou si hrát a všem se to najednou moc líbí. Otázkou ale je, zda to tak zůstane, když se do rodiny vrátí původní maminka," dodala Jana Rezková, která vstup internetu a chytrých telefonů do českých domácností považuje za největší změnu od doby, co reality show natáčí, což už je 16 let.

Každá česká domácnost má své klady a zápory. Oblíbená reality show vysílaná na nejúspěšněj...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.