Proměna Borise Johnsona: Po nákaze koronavirem shodil 12 kilo. Byl jsem tlustý, uvedl premiér

Boris Johnson měl před nemocí mnohem více kilogramů
Boris Johnson měl před nemocí mnohem více kilogramů
Foto:
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 10. 2020

Boris Johnson (56) si na jaře prošel nákazou covid-19, která u něj měla velmi závažný průběh. Nakonec se díky nepřetržité a špičkové lékařské péči uzdravil, ale koronavir se pro něj stal takovým strašákem, že se rozhodl radikálně změnit svůj dosavadní životní styl.

Britský premiér zažil na vlastní kůži, jak zákeřná umí být nákaza covid-19. Po těžkém průběhu se mu podařilo koronavir »ustát« a vyléčit se. Jeho stav ale výrazně ovlivnil to, jak vypadá jeho život nyní. "Nedávno jsem četl spoustu nesmyslů, že mě koronavir obral o moje osobní kouzlo. Musím přiznat, že jsem měl s touto nákazou hodně ošklivou zkušenost. Žil jsem v domnění, že jsem na vrcholu svého zdraví, ale měl jsem ten nejzákladnější problém – byl jsem tlustý," uvedl Johnson pro deník The Sun. Když ho přijali v londýnské nemocnici St Thomas' Hospital, vážil celkem 111 kg (při jeho výšce 175 cm se už jednalo o obezitu).

Nebylo tajemstvím, že Johnson holduje nezdravému jídlu. Mezi jeho oblíbené neřesti patřily uzeniny, sladkosti (hlavně dorty) a také miloval červené víno. Toho všeho se rozhodl vzdát, protože se nedokázal zbavit myšlenky na souvislost nákazy covid-19 s jeho vyšší váhou - kterou považuje za rizikový faktor. Začal se také více hýbat a do každodenního programu zařadil lehké cvičení. Výsledek na sebe nenechal čekat dlouho.

"Od doby, co jsem zhubl skoro 12 kilo – to si dokážete představit jako balíky cukru, budu ve své dietě pokračovat. Musíte v sobě najít toho hrdinu, který si přeje být štíhlejší." Podle jeho vyjádření mohlo za jeho obezitu především pracovní tempo, ve kterém se nezvládal soustředit na svůj jídelníček a najít si čas také na sport. Už se nechce vrátit do starých kolejí, a tak i nadále neustává v motivaci pokračovat ve svém úsilí, aby se dostal do slušné kondice.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.