Proroctví Baby Vangy pro rok 2023: Britský portál informuje o solární bouři katastrofických rozměrů i změně oběžné dráhy Země

Astro - Ilustrační snímek
Astro – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 3. 2023

Známá bulharská věštkyně Vangelija Pandeva Dimitrová – Gušterová (†85), přezdívaná jako Baba Vanga, za svého života předpověděla řadu událostí, ke kterým skutečně došlo, například teroristické útoky z 11. září. Pro rok 2023 vyslovila také několik věšteb, které zní v kontextu současného dění poměrně znepokojivě - řeč je například o solární bouři. Obsah proroctví uveřejnil britský populárně naučný server History.

Jedna z nejznepokojivějších předpovědí na rok 2023, která je připisována babě Vanze, se podle serveru History týká sluneční bouře, která by mohla mít katastrofální následky. Termín »sluneční bouře« může označovat několik jevů na povrchu Slunce, včetně slunečních erupcí plazmy, které mohou zasáhnout Zemi a způsobit geomagnetické bouře, jež by mohly zničit elektrické sítě a způsobit rozsáhlou spoušť.

Odborníci se domnívají, že poškození celosvětových infrastruktur by mohlo vést k výpadkům proudu trvajícím několik let, což by vyvolalo společenský chaos a způsobilo propad na finančních trzích, který by překonal všechny dosavadní zkušenosti.

Další katastrofou, která může světu podle Baby Vangy hrozit, je změna v oběžné dráze Země. I nepatrné a pomalé změny mohou mít závažné následky. Objevily se například teorie, že posun oběžné dráhy přispěl k paleocénnímu tepelnému maximu neboli období intenzivního globálního oteplování, které se odehrálo před téměř 56 miliony let.

Pokud by z jakéhokoli důvodu došlo k radikální změně během jediného roku, mělo by to apokalyptické následky. Mohlo by dojít k prudkému nárůstu teplot a radiace, což by mělo značné následky pro životní prostředí. Posun oběžné dráhy, který naznačila Baba Vanga, by navíc mohl být způsoben dopadem asteroidu, což by mohlo znamenat událost na úrovni vymírání.

Ale všechno není předurčeno k záhubě. »Hybatelem« budoucích věcí, které se ještě mohou změnit, je podle ní samo lidstvo. Má se přiklonit k pokoře, úctě k přírodě a přestat ničit vše, co dává život jenom z důvodu, že může.

"Když je nouze nejvyšší, pomoc boží nejbližší, to říkala moje babička a vždy všechno nějak překonala. V krizi přichází situace, kdy se potřebujeme obrátit směrem k budoucnosti. Protože to ale po vlastní ose neumíme, tak hledáme někoho, kdo nás tím provede, kdo bude zástupcem té transcendence - to jsou pak náboženská a spirituální hnutí, proroci, kartářky či vědmy," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz sociolog Vojtěch Bednář fenomén strachu a na něj navazující naslouchání vědmám a věštcům.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.