Prorok Nostradamus a jeho temné věštby: Výklad jeho veršů ukázal novou děsivou podobnost

Ilustrační snímek - Michel de Nostredame zvaný Nostradamus
Ilustrační snímek – Michel de Nostredame zvaný Nostradamus
Foto: Wikipedie - CC BY-SA 3.0
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 10. 2020

Francouzský okultista Michel de Nostradame zvaný Nostradamus žil v 16. století a proslul svými temnými věštbami, které skrýval do tajuplných a komplikovaných čtyřverší. Mnohá z nich jsou nejen děsivá, ale také se dají podivně vykládat. I když v některých jsou přece jen zvláštní »souvislosti«.

Nostradamus byl fascinující osobností po celá desetiletí. Jako lékař měl racionální nadhled, ale jeho vášeň k okultismu v průběhu času velmi sílila a ovlivňovala jeho myšlení. Jeho kniha s názvem Les Prophéties de M. Michel Nostradamus vyšla původně ve staré francouzštině a překladu se dočkala až v roce 1961. Obsahuje většinu jeho záhadných proroctví, a i když byl mnohdy kritizován za to, že jsou jeho slova příliš nejednoznačná a komplikovaná, dodnes je někteří lidé považují za zdroj předpovědi věcí budoucích.

Z minulosti - Nástup Adolfa Hitlera a jeho »žezlo« moci

Století 2, báseň dvacátá čtvrtá: Krvelačné bestie zuřící hladem přeplavou řeky. Větší část kraje bude proti tomu, jenž žije v oblasti blízké Dunaji. Ten Veliký bude odvlečen do železné klece. Když si německé dítě ničeho nevšimne. Podle těchto Nostradamových slov někteří lidé nalézají znatelnou souvislost se vzestupem německého diktátora Adolfa Hitlera a hrůzami, které napáchal spolu s nacisty během druhé světové války. Dostal se k žezlu moci v roce 1933 a o šest let později rozpoutal jedno z nejhorších krveprolití světových dějin.

Ze současnosti - Celosvětová pandemie koronaviru

Století 2, báseň šestá: Před branami dvou měst. Sužovaných něčím, co není vidět. Hladomor bez moru a lidé uhašeni ocelí. Pláč k velkému nesmrtelnému Bohu pro úlevu. V poslední době se vyrojila řada spekulací, které souvisí s další jeho věštbou. Mnozí jsou přesvědčeni, že v tomto prorokově čtyřverší, které je staré přes 500 let, okultně založený Nostradamus promluvil o současné pandemii nákazy covid-19, která na začátku letošního roku zachvátila plošně celý svět.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.