Provozní hospody v Kunraticích: Dnes jsme už zavřeli, ale v sobotu od 10:00 opět otevíráme

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: e souhlasem restaurace Šeberák / poskytnuto Jakubem Olbertem
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 11. 2020

I přes zákaz a pravidla nouzového stavu se v Praze i v pátek lidé dočkali otevření restaurace Šeberák v Kunraticích. Majitel na sociální síti uvedl, že se pokut nebojí a klidně bude žalovat vládu. Do restaurace ve čtvrtek večer zavítala policie, stejně jako v pátek. Krátce po 17. hodině restaurace zavřela. "Dnes už jsme zavřeli, ale v sobotu od 10:00 opět otevíráme," řekl pro ŽivotvČesku.cz provozní restaurace.

Majitel restaurace i přes upozornění policie, která dorazila ve čtvrtek večer do prostor restaurace a uvědomila majitele, že porušuje vládní nařízení, otevřel i v pátek. Vládní nařízení o uzavření provozoven restaurací obchází tím, že se svými hosty uzavírá pracovní smlouvy.

V pátek krátce po 17. hodině restaurace ale své prostory uzavřela. A to z důvodu, aby personál nabral čerstvé síly.

"Bohužel jsem dnes už zavřel, ale v sobotu otevírám v 10 hodin. Pana majitele neodvezla policie, zavřeli jsme ze své vůle, že už dnes stačilo. Od včerejška jsme utahaní z těch bojů, dnes musíme nabrat nové síly. Dnes jsme měli plno, přišlo asi 40 až 50 lidí," řekl pro ŽivotvČesku.cz provozní restaurace Petr Urik.

"Tak první hosté, hurá. S každým jsme podepsali dohodu o provedení práce. Bohužel jsme se po několika pivech nedohodli na výši odměny. Tudíž odchází a přijdou zítra na další jednání,“ uvedl ve čtvrtek podnik na svých facebookových stránkách.

Na facebookové stránce restaurace dále pak majitel Jakub Olbert vyzývá další podniky, aby otevřely své dveře zákazníkům. Zahájit provoz plánuje například Bar Restart v Uherském Brodu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.