Prozradila, kolik kilogramů váží. Život není o tom, zda máte někde špíček, říká Daniela Písařovicová

Moderátorka Daniela Písařovicová
Moderátorka Daniela Písařovicová
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 6. 2021

Na letní dovolenou se chystá také Daniela Písařovicová (42), která se odmítá stresovat tím, zda bude v plavkách vypadat dokonale. Život podle ní není o tom, abychom se hroutili z každého nedostatku, který na těle najdeme. "Žijme tak, abychom byli šťastní, abychom se smáli, neřešme, zda máme trošku špíček na břiše, o tom ten život opravdu není," řekla pro ŽivotvČesku.cz moderátorka a prozradila, kolik je její ideální váha.

Danielo, i po odchodu z České televize jste pracovně hodně vytížená a rozhovory pro DVTV vám berou plno času. Stihnete letos vůbec dovolenou? Kam se chystáte?

Dovolenou jsem ještě nepromýšlela, mám dobrý pracovní režim a volno mohu vmáčknout kamkoliv, ale přesné plány nemám. Rozhodně vnímám i současnou situaci, dnes nejde cestovat, aniž bychom se neohlíželi, co se děje ve světě. Určitě bych si nevybrala destinaci, kde by zrovna kulminovala pandemie. Mám za sebou první dávku očkování a vypadá to, že se v létě budu soustředit na Evropu.

Evropa se otevřela a v řadě zemí netrpělivě očekávají turisty. Ale před cestou k moři nebo na koupaliště řada žen řeší, zda dokázaly vyladit postavu do plavek. Vy na první pohled vypadáte, že s tím problémy nemáte. Nebo také dodržujete přísnou životosprávu?

Pro mě je toto pekelná otázka. Myslím si, že geny mám dobré, ale příliš jim nepomáhám. Já jsem schopná ve 12 hodin v noci sníst čokoládu a protože mám pocit, že sladkého jsme snědla už hodně, tak to klidně »​zaprásknu« pytlíkem brambůrek. Na těle je samozřejmě už vidět věk, kilogramy mi lítají plus mínus dvě kila... Já diety nedržím, ani bych to nedokázala. Snažím se více pohybovat v momentě, kdy vidím, že už se necítím dobře, že hůř dopínám kalhoty, nebo že se do něčeho nevejdu. Standardně takové kousky v šatníku mám, do kterých se nevlezu a čekám, zda se něco stane, nebo nestane. Většinou je pak pošlu dál. Já jsem na životasprávu strašně moc špatná, nenaučila jsem se za celý svůj život pořádně snídat. Snídám vlastně hlavně na dovolené, kde si umím nastavit pravidelný režim, jinak většinou podřizuji jídlo práci, což je špatně. Mám nepravidelné stravování a nejsem v tomto ohledu na sebe pyšná. Nejsem určitě žádným vzorem, jak by se to mělo dělat... Své dobré geny jídlem příliš nepodporuji. Vždy si říkám, že bych to měla nějak změnit, ale vůle mi vždy vydrží jeden či dva týdny, pak se to vrací zpět do starých kolejí.

Určitě ale nesedíte jen v moderátorském křesle nebo doma u televize, ale chodíte cvičit...

Chodím běhat. Jak se uzamkla celá republika, tak mi přišlo, že běh je jediná záležitost, kterou můžeme dělat. Motivovalo mě to k tomu, abych chodila pravidelně ven a nebyla zavřená doma. Samozřejmě, když bylo hodně práce nebo když mě odradilo počasí, vynechala jsem, ale celkově mi to vydrželo. Buď klasicky dám sluchátka do uší a vyběhnu, nebo chodím běhat s kamarádkou. My si u toho celou dobu povídáme, což je takové terapeutické. Když se nesmělo nikam do kavárny, tak po běhu se dostavil pocit, že jsem vlastně byla s kámoškou na kávičce. Také se říká, že když jste schopní při běhu mluvit, tak udržujete tu správnou tepovou frekvenci, což je skvělé na spalování.

Dotaz na tělo. Na vaše tělo. Kolik vážíte? A jste se svými kilogramy spokojená?

Já doma nemám váhu, převažuji se jen u rodičů. Naposledy jsem měla 61 kilogramů. Což vzhledem k mé výšce je v pohodě. Na svém těle samozřejmě nějaké nedostatky také vidím, ale to vidí asi každá žena. Proč se v tom ale rýpat... Dokonalost možná existuje, ale není potřeba tady dávat nějaké vzory, že pokud někdo nemá postavu 90-60-90, tak je to špatně. Jde opravdu o náš vnitřní pocit a o to, abychom se cítili dobře. Věřím tomu, že kolikrát holky, které tyto míry nemají, jsou v životě daleko spokojenější, než ty, které mají ideální míry. Žijme tak, abychom byli šťastní, abychom se smáli, neřešme, zda máme trošku špíček na břiše, o tom ten život opravdu není. Život je moc krátký na to, abychom řešili takového hlouposti.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.