Prudké ochlazení a silné bouřky. ČHMÚ vydal výstrahu. Meteoroložka uvedla, kdy bude nejchladnější den

Pixabay
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 11. 5. 2021

Česko má za sebou tropické dny, kdy se teploty dostaly nad »třicítku« a slunečné počasí lákalo trávit čas venku na čerstvém vzduchu. Od středy přijde citelné ochlazení, teploty klesnou dokonce nad 10 °C a následující dny do konce týdne by měly být hodně deštivé. "Ve čtvrtek a pátek očekáváme velkou oblačnost s deštěm, s přeháňkami a místy s bouřkami – zejména ve čtvrtek mohou být srážky ještě velmi vydatné. Odpolední teploty se budou pohybovat jen mezi 12 až 16 °C," vyjádřila se Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal pro středu v platnost výstrahu týkající se nízkého stupně nebezpečí silného větru. Je platná hned pro několik krajů – Královéhradecký, Pardubický, Vysočinu, Jihomoravský a pro Zlínský kraj. Bude trvat během dneška od 10. hodiny dopolední až do 20 hodin.

"Ve středu počítejme s nástupem výrazné studené fronty, očekáváme velkou oblačnost a déšť s přeháňkami. Místy mohou přijít i silné bouřky. V jižní části Moravy a Slezska bude výrazně příjemněji, studená fronta tam dorazí až v odpoledních hodinách – teploty stoupnou až k 23 °C. Na západě republiky by mělo být 14 °C," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že další dny bude na většině území vydatně pršet a v noci se nad naším územím bude vlnit studená fronta.

"Ve čtvrtek a v pátek očekáváme velkou oblačnost s deštěm, s přeháňkami a místy s bouřkami – zejména ve čtvrtek mohou být srážky ještě velmi vydatné. Odpolední teploty se budou pohybovat jen mezi 12 až 16 °C," popsala meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz počasí v průběhu posledních dnů pracovního týdne.

To se nespraví ani v sobotu a v neděli, kdy rtuť teploměru vyšplhá o něco výš, ale slunečným tropickým dnům jako Česko zažilo v pondělí, je prozatím konec.

Po nadprůměrných teplotách přelomu roku 2021/2022 přijdou v následujícím týdnu opět chladn...

"Víkend by měl být polojasný až oblačný. V sobotu ojediněle, v neděli zase místy s dešťovými přeháňkami. Teploty dosáhnou v sobotu v maximech na 15 až 19 °C a v neděli se dostaneme snad na 16 až 20 °C. Ale do 25. května ukazují modely, že za tu »dvacítku« budeme opravdu rádi," doplnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu