První jarní dny představují zátěž. Podle vědmy jsou ohrožené zejména citlivé ženy

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

Konec zimních měsíců a příchod jara vždy představuje zátěž pro citlivé a vnímavé jedince. Emočně jsou rozvibrované zejména ženy. Muži by si to měli uvědomit, jinak ve vztahu hrozí hádky a neshody. "Muži by na adresu ženy neměli šetřit pochvalnými slovy. Každou ženu to léčí a nabije energií," uvedla pro ŽivotvČesku.cz vědma Lenka Suchardová.

Konec zimy a příchod jara vždy otevírá vrátka k jiné energii, živější, veselejší, optimističtější, barevnější a hravější. Je dobré, když si lidé naučí příchod jara vnímat.

"Dejte průchod své vlastní přirozenosti, své vlastní melodii i vůni. Usmívejte se a nacházejte zalíbení v obyčejných radostech. Každá maličkost vás dokáže okouzlit, budete pak cítit, jak vás to nabíjí a léčí. Kterýkoliv další den v měsíci pak můžete najít spojence hrající ve vaší tónině a preferující stejné voňavé ingredience," řekla pro ŽivotvČesku.cz o příchodu jara vědma a známá numeroložka Lenka Suchardová.

Je vhodné nepřepálit tempo, nestresovat se a hlídat si jídelníček. Dobré také je hlídat si trávení, žaludek i slinivku. Citlivější na začátku jara mohou být i játra. "Dbejte na to, abyste své tělo něčím nedráždili a nepřeplňovali. Hýčkejte je lehčím jídlem, ale též příjemnou společností a konverzací s někým, kdo vás nezahltí problémy a černými scénáři. Jaro patří k zelené barvě a chlorofylu, tudíž jezte čerstvé zelené potraviny, ale též se touto barvou obklopte v podobě kytek, povlečení, závěsů či oblečení," poradila vědma citlivým jedincům.

Nutné je naučit se dobře hospodařit se svou fyzickou energií a dbát na to, aby vitalita nezmizela. Zároveň ale není dobré v sobě sílu držet pod pokličkou.

"Včas postřehněte hromadící se energii, kterou po svém vyventilujte a nenechejte ji dosáhnout maxima. Jinak by pak vše okolo vás lítalo, zbytečně byste se rozčílili, s něčím o něco praštili a zničili, nebezpečně řídili, pohádali se anebo udělali nerozumné rozhodnutí. Tento náboj můžete vybít fyzickou prací, úklidem, rychlejší chůzí, během či jiným sportem. Nestyďte se být spontánní, vtipní, atraktivní, smyslní," řekla o příchodu jarních dnů pro ŽivotvČesku.cz Lenka Suchardová a přidala zásadní radu pro muže. Právě muži by se měli naučit vnímat jarní křehkost svým poloviček.

"Při jarních večerech má romantika i nostalgické vzpomínky dveře dokořán a hlavními aktérky budou ženy, zvláště ty, které se cítí vyšťavené, protože v posledních měsících byl od nich očekáván výkon. Je to tedy výzva pro muže, nešetřete pochvalnými slovy a obdarovávejte něhou, péčí, láskou, pomocí… Každou ženu to nejen potěší, ale i vyléčí a opět nabije. Jarní dny nás dokážou vynést ze smutků, opuštěnosti a stínů k oživení, jiskře, naději, svobodě a radosti. Doplní vám chuť anebo sílu po nedávno prožitých nepříjemnostech vyzkoušet si něco nového, začít žít jinak, vzdělávat se anebo si najít někoho, s kým můžete sdílet záliby či dokonce život," dodala pro ŽivotvČesku.cz respektovaná vědma.

V Česku v březnu zemřelo s potvrzenou nákazou novým typem koronaviru 5779 lidí, asi o 800 ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.