První letošní úplněk v Raku ovlivňuje psychiku. Lidé mohou být lítostivější a víc rozhození, říká astroložka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 1. 2022

V noci z pondělí na úterý přesně v 00:48 nastal první letošní úplněk, který byl ve znamení Raka. Shodou okolností přišel hned po dni, kterému se říká »modré pondělí« a který má být nejdepresivnějším dnem celého roku. "Úplněk má na lidi mnohem větší vliv než celé modré pondělí," řekla pro ŽivotvČesku.cz astroložka Michaela Kudláčková a popsala, jaký vliv na lidi Měsíc má.

Blue Monday, česky modré pondělí, je den, který je označován za nejdepresivnější v roce. Jedná se o každé třetí lednové pondělí, tím pádem bylo včera. Shodou okolností na noc z pondělí na úterý vyšel i první letošní úplněk v Raku. Podle astroložky má právě měsíc na lidi mnohem větší vliv než modré pondělí, které původně vzniklo pouze jako marketingový tah cestovní kanceláře.

"Úplněk má na lidi mnohem větší vliv než celé modré pondělí. Faktem je, že během podzimu a zimy je málo světla, máme málo sluníčka, málo vitamínu D3, což je depresivní a tělo těžko hledá serotonin, to je psychologicky vysvětlitelné. Úplněk působí zejména na ženy a na vodní znamení, ta jsou vždy citlivější v době před úplňkem i během něj a po něm, ale před ním je to vždy nejhorší," řekla pro ŽivotvČesku.cz Michaela Kudláčková, jak jsou lidé ovlivňováni úplňkem.

Rak, Štír a Ryby patří mezi vodní znamení. Právě úplňky ve vodních znameních mají podle odbornice na astrologii na lidi největší vliv, především pak na jejich citlivost, která může být v období před a po úplňku nadmíru vysoká v mnoha ohledech.

"Vodní úplňky jsou většinou o něco komplikovanější na přecitlivělost než jiné. Ohnivý úplněk pak v rámci ohnivých znamení může lidi změnit v naštvanější. Ale obecně jsou komplikovanější vodní úplňky, vždy chvíli před ním a chvíli po něm," popsala uznávaná astroložka a kartářka pro ŽivotvČesku.cz charakteristiku vodních úplňků.

Právě první letošní úplněk byl ve znamení Raka. Více než fyzickou schránku proto ovlivňoval a u mnohých i nadále ovlivňuje psychické rozpoložení. Podle vědmy mohou vznikat například obavy, že váš partner vás nemiluje tak, jak vy milujete jeho, mezilidské vztahy mohou být působením úplňku komplikované.

"Račí a rybí úplňky bývají o psychice. Tam je luna v luně, takže jde o citovou oblast, psychiku, lidé mohou být lítostivější a víc rozhození. Například někdo se na vás křivě podívá, za normálních okolností byste si řekli, že je to blbec, ale za téhle konstelace se z toho můžete rozbrečet, bude vám to líto, nebo si z toho dokonce psychosomaticky vytvoříte břichabol. Je to horší i na mezilidské vztahy ve smyslu »má mě rád, nemá mě rád«," dodala Michaela Kudláčková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.