První listopadový víkend bude slunečný, teploty vyšplhají k 11 °C. Na výlet vyrazte hned v sobotu, doporučuje meteoroložka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 11. 2021

Se začátkem listopadu a dušičkovým obdobím nastalo typické podzimní počasí s mlhami a nízkými teplotami. I když pracovní týden bude ještě hodně proměnlivý, víkend by měl přinést příjemné a poměrně teplé dny. Počasí bude lákat k venkovním aktivitám v přírodě nebo třeba na zahradě. "V sobotu vystoupí odpolední teploty při slunečné obloze na 6 až 10 °C, v neděli pak na 7 až 11 °C," vyjádřila se Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) by v následujících dnech zatím nemělo docházet k žádným dramatickým výkyvům, kdy například v minulém týdnu Česko sužoval silný vítr, podobně jako na samém začátku listopadu. Oproti poměrně suchému říjnu bude předposlední měsíc roku bohatší na srážky, ale nadcházející víkend ještě potěší příjemnějším počasím.

"Pokud na víkend plánujete nějaký výlet, vyrazte na něj hned v sobotu, to bude počasí u nás pod vlivem výběžku vyššího tlaku vzduchu, který slibuje méně oblačnosti a bezesrážkové počasí. V neděli už počasí u nás ovlivní slábnoucí studená fronta. V sobotu bude zpočátku dne zataženo s nízkou oblačností a mlhavo, během dne místy polojasno. Ranní teploty budou klesat na 3 až -1 °C, při vyjasnění pak na - 4 °C. Odpolední teploty vystoupí při slunečné obloze na 6 až 10 °C, ale při mlze bude chladněji. Vát bude slabý proměnlivý vítr o rychlosti do 15 km/h," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že začátek neděle bude také pošmourný, ale nakonec bude ještě o něco tepleji než v sobotu.

"V neděli bude zpočátku dne zataženo s nízkou oblačností a mlhavo, místy polojasno. Během odpoledne bude, zejména na severu území, docházet k přibývání oblačnosti a právě tam se místy odpoledne vyskytnou přeháňky. Ranní teploty čekáme v rozmezí 3 až -1 °C, ty odpolední poté vystoupí na 7 až 11 °C. Foukat bude mírný jihozápadní vítr o rychlosti do 20 km/h. Na výraznější ochlazení to ale ani v příštím týdnu nevypadá," dodala konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.