První měsíc od narození syna. Ivan Bartoš popsal, jak zvládá rodičovství. Sranda to není

Ivan Bartoš s manželkou Lydií a synem Bertíkem
Ivan Bartoš s manželkou Lydií a synem Bertíkem
Foto: Se svolením Ivana Bartoše
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 9. 2020

Ivan Bartoš se ve svých čtyřiceti letech stal hrdým otcem. Jeho manželka Lydie Franka Bartošová mu přivedla před měsícem na svět rozkošného syna. Dostal velmi netradiční jméno Bertram. Pro ŽivotvČesku.cz politik popsal, jak si aktuálně užívá rodičovství.

Ivan se netají tím, že zažívá občas pořádnou honičku. "Bertram je doma z porodnice první měsíc. Snažím se být doma, jak to jde a své skvělé manželce Lydii pomáhat. Je to zábava a je to i dřina. Člověk zjistí třeba, že existuje nějaký trik, jak třeba uklidnit Bertíka, když ho tlačí bříško, funguje a za dva dny je to jinak. Improvizace a zenový klid je základ. Kdybych měl vypíchnout pracovně osobní problém, který řeším, to určitě změnu v práci s časem, kterého jako předseda-politik nemám nikterak nazbyt. Je to v podstatě taková manažerská výzva, ale věřím, že tomu přijdu na kloub," popsal Ivan Bartoš, co všechno zažívá.

Chlapeček přišel na svět 4. srpna ve 23.57 hodin. Při narození vážil 4 390 gramů a měřil 54 centimetrů. Pro Bartoše to je v pořadí druhý potomek, ale první biologický. Jeho manželka Lydie má z předchozího vztahu dceru Amelii. 

"Jsem zvyklý kvůli politice a práci věci přesně plánovat v čase, ale představa, že si něco odložím na doma a třeba odpoledne něco připravím do sněmovny dostává na frak. Neboť už to není o tom, jestli se chce nebo nechce vám, ale záleží, zda bude odpoledne klidné nebo »veselé«. O tom rozhoduje miminko. Takže prostě dělám věci, nebo spím, když to zrovna jde a ne kdy člověk původně chtěl. Jistě to není žádná novinka pro zkušené rodiče, ale učím se rychle," usmíval se Bartoš s tím, že o víkendu poprvé vyrazili s manželkou a kočárkem ven do pražských Riegerových sadů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.