První přímý střet Ivana Bartoše a Andreje Babiše: Předvedl největší selhání českého premiéra v historii této země

Ivan Bartoš a premiér Andrej Babiš
Ivan Bartoš a premiér Andrej Babiš
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 9. 2021

První přímý střet v předvolební televizní debatě. Tak se dá charakterizovat středeční televizní diskuze, ve které se Ivan Bartoš (41) tváří tvář setkal s premiérem Andrejem Babišem (66). Oba politici se zároveň napřímo utkají také jako lídři kandidátek koalice Pirátů a STAN a ANO v Ústeckém kraji. Mezi oběma politiky to v poslední době výrazně vře. Ještě před samotnou diskuzí se pirátský šéf vyjádřil pro ŽivotvČesku.cz k tomu, proč Andrej Babiš podle něj není dobrým premiérem.

"Andrej Babiš předvedl největší selhání českého premiéra v historii této země. Pane premiére, vaše chaotické jednání, podceňování epidemie, šaškování s křišťálovou koulí, zasahování do věcí, o kterých měli rozhodovat odborníci a potřeba být u všeho, vedly k tomu, že v této zemi jsme zažili tragédii," vyslal vzkaz Andreji Babišovi šéf Pirátů s tím, že za dobu pandemie přes 30 tisíc lidí zemřelo.

"Mnoho lidí již nikdy neobejme svoje blízké, nevezmou svoje přátele na pivo, babičky a dědečkové neuvidí vyrůstat svoje vnuky. Mnoho z nás zná někoho, kdo podlehl covid 19," zdůraznil Ivan Bartoš pro ŽivotvČesku.cz k tomu, proč podle něj Andrej Babiš jako premiér selhal.

"Na jeho neschopnost mnozí doplatili cenou nejvyšší. Na jeho chaos a amatérismus navíc doplácíme stále. Hodili přes palubu mnoho lidí. Lidi, kteří na rozdíl od něj, nemají jednoduchý život a nemohou se bránit jako on. Nepobírají miliardové dotace na své podnikání," pokračoval politik pro ŽivotvČesku.cz.

Podle Ivana Bartoše není pravda, že by opozice vládě v boji s covidem nepomáhala. "Snažili jsme se vládě podávat pomocnou ruku a předkládali řadu návrhů na pomoc lidem. Již v lednu 2020 před plným vypuknutím pandemie jsme chtěli spolu s ODS ve Sněmovně jednat o opatřeních proti covidu. ANO, ČSSD a komunisté to odmítli. Piráti jako první v dubnu 2020 předložili plán na boj s covidem Budoucnost řešíme teď. Obdobný plán Za pět dvanáct jsme připravili i pro letošní rok. Stejně tak Plán pro bezpečný návrat dětí do škol. Premiér odmítl naslouchat nám i řadě nezávislých expertů. Jeho vlastní ministři - např. ministr školství Plaga říkal, že premiér svým zasahováním zdržoval přijetí některých rozhodnutí a často sám šel proti nim," dodal pro ŽivotvČesku.cz předseda Pirátů.

Vyučený lakýrník, vekslák, podvodník a nakonec král českého podsvětí, jehož pozemské putování ukončila 25. ledna 2006 kulka najatého střelce. Mrázkovi v té době bylo 47 let a byl na vrcholu sil. Na náhrobku z leštěné indické žuly v Českém Brodě dnes leží uschlá růže. "Mrázek byl dozvuk 90. let. On byl v devadesátkách největší hráč. Narozdíl od drsných mafiánů to hrál přes vlivové věci, měl ten svůj archiv, který dle mého soudu už je bezcenný, protože drtivá většina těch lidí je mrtvá," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz investigativní reportér Josef Klíma (70).

Volby do Poslanecké sněmovny se nezadržitelně blíží a už za necelý měsíc Češi rozhodnou o ...

Premiér Andrej Babiš připustil, že jeho vláda loni v září nezvládla epidemii covidu-19 pokud šlo o návrat dětí do škol a lidí z dovolených. Jeho loňský srpnový výrok »Best in Covid« byl ale podle něj vytržen z kontextu a zneužit některými novináři a opozicí. Babiš to řekl před dnešním odletem na Bledské strategické fórum do Slovinska, kde bude s premiéry několika evropských zemí a unijních institucí diskutovat o budoucnosti Evropy, včetně jejího zotavení z pandemie covidu-19.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu