První samoživitelka ve Výměně manželek. Maminku, která je s dětmi sama, jsme sháněli dlouho, říká režisérka pořadu

Autor: TV Nova | Výměna manželek
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 5. 2022

Premiérová epizoda Výměny manželek je zajímavá hned několika věcmi. Zaprvé se natáčení zúčastnila herečka Míša Tomešová (30), zadruhé se historicky poprvé ukázala také domácnost matky samoživitelky. "Plánovali jsme to dlouho, ale hledali jsme vhodnou rodinu," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz Jana Rezková, režisérka pořadu.

Tvůrci oblíbené reality show Výměna manželek tentokrát nabídli účast v pořadu mladé herečce Míše Tomešové (30) a jejímu manželovi Romanu Tomešovi (34), který se rovněž živí herectvím a zpěvem. Maminka dvou malých chlapců, Kristiána (5) a Jonáše (3), tak dočasně zamíří do rodiny Míši (32), která úplně sama vychovává rovnou čtyři dcery.

Míša, která žije u Litvínova, vychovává své čtyři dcery od doby, co ji opustil partner, sama. Přestože je zaměstnaná v gastronomii, kde se poměrně dost nadře, s penězi vychází jen tak tak a musí se pořádně ohánět. Její dočasná náhrada se proto rozhodla, že rodině vypomůže, a tak se společně se čtyřmi děvčaty pustí mimo jiné do rekonstrukce pokojíčku.

"Já už jsem dlouho chtěla v pořadu maminku samoživitelku, jen bylo potřeba najít vhodnou rodinu, kde budou už větší děti a kde bude někdo poblíž, v tomto případě to byla babička, aby případně mohl vypomoct, kdyby nastal nějaký problém. Maminka Míša byla navíc úžasná, pracovitá a chytrá, takže to byla jasná volba," popsala pro ŽivotvČesku.cz Jana Rezková, režisérka oblíbené reality show, která se v Česku vysílá již dobrých 18 let.

"Hezky se to propojilo právě s Míšou Tomešovou, se kterou se znám, a tak jsem ji oslovila, jestli by do toho nechtěla jít. Ona to konzultovala také s Danem Krejčíkem, který už tu zkušenost měl za sebou, a protože ona se o pomoc maminkám samoživitelkám zajímala už dřív, tak to vyšlo. S licencí pořadu nebyl problém, protože pravidla pro národní verze pořadu jsou zde poměrně volná," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz Jana Rezková, jak unikátní epizodu plánovala.

Pokud by režisérka měla vystihnout nejdojemnější moment, vzpomněla si na chvíli, kdy se po deseti dnech odloučení páry znovu setkávají. Zatímco pro Míšu Tomešovou si přijel manžel, druhá Míša stála na místě setkání sama, protože partnera nemá.

"Musím říct, že to nám bylo všem ze štábu hodně úzko, ještě teď, když si na to vzpomenu, mám z toho husí kůži. Míši nám všem bylo líto. Kromě těchto smutných chvil si ale myslím, že epizoda se povedla a snad také něco pozitivního předala," svěřila se redakci ŽivotvČesku.cz Jana Rezková.

Maminka Míša, první samoživitelka v pořadu
Maminka Míša, první samoživitelka v pořadu
Foto: Se svolením TV Nova

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.