První slova manžela Patricie Pagáčové. Prolomil mlčení o rozchodu

Patricie Pagáčová s manželem
Patricie Pagáčová s manželem
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 5. 2024

Zejména seriálová herečka, ale také moderátorka Patricie Pagáčová se po necelých pěti letech od svatby rozešla se svým manželem Tiborem Pagáčem. Spolu byli ve vztahu šest let. Zatím se nerozvádí, ale ve společné domácnosti již nežijí, uvedl to web iDnes.cz. Prioritou pro ně zůstává dcera Bibiana. O bolesti, kterou člověk zažívá s rozchodem, promluvil pro ŽivotvČesku.cz psycholog Jeroným Klimeš.

Společné cesty Pagáčové a jejího manžela se po pěti letech od svatby rozdělily. Manželé spolu mají dceru Bibianu, která na konci května oslaví třetí narozeniny. Podle bulvárního portálu Super.cz, pro který se blondýnka vyjádřila, prožívali manželé krizi již několik měsíců.

"Ano, můžu potvrdit, že jsme od sebe. Moc mě to mrzí, takové věci se v životě ale bohužel stávají. Teď je naše priorita naše dcera a být dobrými rodiči," uvedla blondýnka, jež se před necelými pěti lety provdala za dramaturga Tibora Pagáče v krásném prostředí kouzelné přírody v Brdech. Ve vztahu byli od roku 2018.

Pro zmíněné zpravodajské periodikum se vyjádřil stále ještě manžel herečky. "Máme za sebou krásných šest let vztahu, ze kterého vzešla naše dcera Bibi. Bohužel nám to nevyšlo. Odcházíme od sebe bez nenávisti, ale v přátelském duchu a společné lásce k naší dceři," uvedl Tibor Pagáč.

Pro ŽivotvČesku.cz popsal odborník na partnerské vztahy a psychologii rodiny Jeroným Klimeš, co se při rozchodu v obecném měřítku v člověku děje.

"Podobá se propadnutí do ledové vody, jako když se pod člověkem prolomí led, který ho drží v poměrně relativní pohodě. Asi tak tři měsíce trvá, než se dostane zpět ten tenký led. Jenže po něm se musí poměrně dlouho posouvat nějakým směrem, což znamená nedělat vylomeniny," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Klimeš s tím, že po třech až čtyřech měsících lidé říkají, že když je jim fajn, tak se poprvé usmějí.

"Následně už dokáží začínat žít v relativní pohodě, a to za předpokladu, že všechno dělají správně, ale úplně všechno, což ne každý zvládne. Musí mít dostatek spánku, přiměřené jídlo, dostatek sociálních kontaktů a tolik práce, kolik zaplní čas," vylíčil odborník, který je známý tím, že před diplomatickými frázemi preferuje upřímná a přímá sdělení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.