První slova Vojty Kotka po nehodě na motorce. Z nemocnice promluvil o komplikacích

Herec Vojta Kotek promluvil z nemocnice.
Herec Vojta Kotek promluvil z nemocnice.
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 7. 2020

Výlet na motorce se mu stal osudný. Herec Vojta Kotek (32) havaroval na své motorce a vrtulníkem byl převezen do nemocnice v Českých Budějovicích. Tam má ležet na jednotce intenzivní péče. Teď poprvé promluvil.

"Opravdu mi to hodně zkomplikovalo život," řekl oblíbený herec pro televizi Nova.

Nehoda se stala v úterý na silnici z Opařan do Bechyně, na odbočce do obce Stádlec. Kotek nezvládl řízení na svém Harley-Davidson Cruiser. „Na zádech ležel motorkář v motorkářském obleku, černé helmě a modrých brýlích, koukala mu jen brada. Vůbec nekomunikoval, ale byl při vědomí. Nad ním se skláněla řidička, která zrovna jela kolem a zastavila. Ptal jsem se, jestli volala záchranku. Ještě jsem jí řekl, aby mu podložila hlavu a zvedla nohy,“ řekl Aha! očitý svědek.

"Snažím se vše řešit od chvíle, co tady ležím. Protože mám nějaký projekt, který mám začít řešit. Z nemocnice ještě nejsem," dodal Kotek, který měl ležet na jednotce intenzivní péče.

Nehoda po předjíždění

Nehoda herce, kterého lidé znají z filmů jako Snowboarďáci či Rafťáci, se stala během předjíždění. "Od Bechyně jel traktor s návěsem a odbočoval doleva na Stádlec. Za ním jel motorkář, který ho předjížděl. Říkali, že to položil, aby přímo nenarazil do traktoru. Přesto ta motorka šla do velké pneumatiky zemědělského stroje, byla na ní obrovská šmouha,“ uvedl ještě člověk, který byl na místě nehody přítomen.

Podle policie se příčiny havárie šetří. „Došlo k lehkému zranění. Předběžná škoda činí 75 tisíc korun na motorce typu cruiser,“ řekl tiskový mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.