Prymula na ministerstvu končí: Exkluzivně přiznal, že by mohl být po boku Babiše ve vládní funkci

Roman Prymula a premiér Andrej Babiš.
Roman Prymula a premiér Andrej Babiš.
Foto: Archiv, Facebook
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 5. 2020

Epidemiolog Roman Prymula pro Život v Česku přiznal, že klima na ministerstvu zdravotnictví není optimální. I to je důvod, proč chce na konci měsíce května skončit. S premiérem Andrejem Babišem jedná o budoucím angažmá, které nejspíše bude vládní po jeho boku.

"Klima na ministerstvu není pro mě ideální, i to je jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl odejít, pokud premiér nevyhoví dvěma podmínkám. V tuto chvíli s premiérem jednáme o dalších možnostech, jedna z nich je, že budu mít nové místo, a to vládní," řekl pro ŽvČ uznávaný epidemiolog.

Podle našeho zdroje se dostal Prymula do osobního konfliktu s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem. Jádro sporů není přesně známé. Mohlo by se ale jednat zejména o to, že Prymula je mediálně více vidět.

"Panují mezi nimi vleklé spory. A ministr zdravotnictví by uvítal, kdyby Prymula odešel. Prymula je nespokojený, jak aktuálně ministerstvo funguje. Aktuálně Prymula řeší s premiérem Babišem co dál," řekl nám zdroj náš zdroj s tím, že pokud dojde k druhé vlně, Prymula bude pro vládu velmi klíčovou postavou.

Stále bez prověrky

Jedním z dalších důvodů, proč vztahy mezi Prymulou a Vojtěchem nefungují, že epidemiolog stále nemá prověrku od Národního bezpečnostního úřadu, s výjimkou nicméně mohl působit na ministerstvu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.