Prymula skončí na konci května, tuší ministr Adam Vojtěch. Bojí se mé popularity, řekl epidemiolog

Roman Prymula a Adam Vojtěch
Roman Prymula a Adam Vojtěch
Foto: reprofoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 5. 2020

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se o plánovaném odchodu Romana Prymuly prý dozvěděl z médií. Hlavní epidemiolog má dvě podmínky, po jejichž splnění ve funkci zůstane. Neřekl ale, o co přesně se jedná, ještě o tom bude mluvit s premiérem Andrejem Babišem. Vojtěch předpokládá, že Prymula skončí na konci května.

Jak informoval server iROZHLAS.cz, Vojtěch v úterý řekl novinářům, že Prymula s ním o uvažovaném konci na ministerstvu zdravotnictví ještě nemluvil. O jeho záměru se prý dozvěděl z médií, což pokládá za nešťastné.

"Předpokládám, že na ministerstvu skončí na konci května tak, jak avizuje. Ale zatím mě sám neinformoval. Myslím, že věci by se primárně měly řešit u stolu, ne přes média," prohlásil Vojtěch.

Ať zůstane jako externista

Vojtěch by přivítal, kdyby Roman Prymula spolupráci s ministerstvem nerozvázal zcela, ale zůstal alespoň jako externí odborník.

Portál Seznam Zprávy uvedl, že je Prymula přesvědčen, že se ministerstvo bojí jeho popularity. Vojtěch totiž komentoval skutečnost, že hlavní epidemiolog jako jediný nedostal od Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) bezpečnostní prověrku. Všichni ostatní náměstci už ji prý mají.

"Prověrka pro všechny náměstky byla nařízena v dubnu 2019, tedy před více než rokem, kdy - při vší úctě k němu - ještě popularitě nečelil a neřešil tuto epidemii na denní bázi," uzavřel podle webu iROZHLAS.cz ministr Vojtěch.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.