Roman Prymula: V květnu končím na ministerstvu, pokud nebudou splněny dvě podmínky

Roman Prymula popsal pro ŽvČ, jak se vyhnout nákaze v zahraničí.
Roman Prymula popsal pro ŽvČ, jak se vyhnout nákaze v zahraničí.
Foto: reprofoto ČT
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 5. 2020

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula se rozhodl, že ke konci května ukončí své působení na ministerstvu zdravotnictví. Uvedl to pro portál Seznam Zprávy. Ve svém vyjádření přesně řekl, že premiérovi Andreji Babišovi to oznámil s tím, že tak učiní, pokud nedojde ke splnění jeho dvou požadavků.

"Řekl jsem, že skončím, pokud nenastanou dvě skutečnosti," řekl serveru Prymula. Nechtěl však uvést konkrétně, o jaké podmínky jde. "Zatím si to nechám pro sebe," doplnil. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se o jeho záměru dozvěděl z médií.

O svém případném odchodu z ministerstva bude ještě v příštím týdnu jednat s Babišem. "Teď budeme diskutovat, jak to bude vypadat dál. Pokud se nedohodneme, tak samozřejmě končím," řekl v pátek Prymula Českému rozhlasu - Radiožurnálu.

Vojtěcha neinformoval

Prymula tvrdí, že se žádný z jeho požadavků netýká jeho chybějící bezpečnostní prověrky.

Ministra Vojtěcha o svém plánu Prymula neinformoval. "Již v minulosti několikrát uvedl, že chce skončit. Každopádně je to rozhodnutí, které, když z jeho strany oficiálně přijde, budu respektovat," sdělil Vojtěch České televizi. Byl by rád, kdyby Prymula s ministerstvem dál spolupracoval externě jako odborník na epidemii koronaviru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.