Reklama:

Půlroční dívka se narodila s velmi neobvyklou anomálií, měla druhá ústa

Dívka trpěla vzácnou tělesnou anomálií. Podstoupila operaci.
Dívka trpěla vzácnou tělesnou anomálií. Podstoupila operaci.
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 5. 2020

Velmi vzácnou tělesnou vadou trpěla šestiměsíční dívka ze Severní Karolíny. Podle portálu Novinky.cz se jí na tváři objevila druhá ústa včetně rtů, zubů a jazyka a musela podstoupit operaci, při které jí lékaři dvoucentimetrová ústa odstranili.

Reklama:

Nejdříve se lékaři domnívali, že jde o nádor či cystu. U dívenky se totiž ve 28. týdnu těhotenství její matky objevil neobvyklý tělesný úkaz.

Od roku 1900 bylo s takzvanou diprosopií zaznamenáno pouze 35 lidí, kterým se zdvojila nějaká část tváře, informoval britský Daily Mail s odvoláním na British Medical Journal.

Anomálie neměl napojení

Lékaři uvedli, že anomálie - druhá ústa - neměla napojení na ta hlavní a holčička mohla normálně dýchat, přijímat stravu i vodu. Lékaři uvedli, že ve druhých ústech se dokonce objevovaly sliny.

Při zákroku, kterou dítě podstoupilo, lékaři odstranili nepotřebný orgán včetně podpůrných kostí. Zákrok dopadl bez komplikací a dítě povede běžný život. Lékaři si však všimli oslabeného svalu v pravé dolní části rtu, což by mohlo znamenat, že část úst nebude fungovat zcela správně.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: