Půl roku uplynulo jako voda. Linda Bartošová se má podle plánu vrátit na televizní obrazovky. Na ČT o jejím návratu příliš nevědí
Loni v listopadu moderátorka České televize Linda Bartošová (29) oznámila, že si od Nového roku bere půlroční neplacené volno. Uvedla, že přerušuje kariéru z osobních důvodů. Během »dovolené« stihla vydat knihu a nemalé množství času trávila v zahraničí s přítelem, fotbalistou Tomášem Kučerou (30). Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila tiskové oddělení České televize, jak to s návratem křehké blondýnky vypadá. Ohledně trápení v rámci syndromu vyhoření, které zaměstnance podobných profesí tíží velmi často, na dotaz promluvil uznávaný psycholog.
Vítězka České Miss World 2012 začala pracovat v televizi v roce 2013 jako reportérka zahraniční redakce. Postupně se díky svým schopnostem i atraktivnímu vzhledu dostala až do hlavního času zpravodajské stanice veřejnoprávní stanice. Vysoké pracovní tempo a tlak už poslední dobou nezvládala a rozhodla se vzít si kvůli nadměrné únavě šestiměsíční neplacené volno, které by mělo končit na konci června.
"Práce v České televizi pro mě znamená hodně. I proto jsem se ale rozhodla, že z osobních důvodů potřebuji na čas pracovní pauzu. Vedení ČT a zpravodajství jsem velmi vděčná, že mi vyšli vstříc," napsala na sociální síti Twitter bývalá modelka už začátkem listopadu.
Původně jsem ze sebe nechtěla dělat story, tahle země má důležitější věci na práci. Ale tamtamy se rozjely rychleji, než bych si dokázala představit.
— Linda Bartošová (@lindabartos) November 9, 2021
V jedný oblíbený písničce se zpívá I’m not going, I’m just growing. Takhle nějak to teď mám, z vícero důvodů.
Díky za podporu* https://t.co/i4C4jMroLx
Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila Filipa Platoše z tiskového oddělení České televize s dotazem, kdy se televizní divák na pohlednou blondýnku může začít těšit a zda stále platí návrat v červenci, jak měla v plánu. "Moderátorka Linda Bartošová nadále čerpá dříve ohlášené volno. O jejím návratu na obrazovky bude Česká televize včas informovat," řekl zástupce veřejnoprávní televize pro ŽivotvČesku.cz.
K možným příčinám jejího vyčerpání a dočasného odchodu se vyjádřil i psycholog Jeroným Klimeš. "K vyhoření dochází, když člověk dělá dlouhodobě a každý den práci, která je mu nějakým způsobem nepříjemná nebo ho stresuje. Pokud navíc není střídána s jinými aktivitami, po čase se objeví vyloženě odpor k dané práci," řekl pro ŽivotvČesku.cz s tím, že problémy s přepracováním byly hodně vidět v České republice už před 30 lety.
"V 90. letech se začalo hledět jen na výkon a na odpočinek nezbýval čas," popsal pro ŽivotvČesku.cz vznik syndromu vyhoření odborník. Na věku podle něj také nezáleží a potíže hrozí komukoli, kdo nenajde rovnováhu mezi zaměstnáním a osobním životem.
Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.