Půvabná Markéta Hrubešová propadla kuchařské vášni už před lety. Nyní může její úžasné pokrmy ochutnat každý

Markéta Hrubešová
Markéta Hrubešová
Foto: Nextfoto
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 8. 2022

Herečka, moderátorka a už dlouhou dobu i kuchařka Markéta Hrubešová (50) objíždí celou republiku a předvádí svůj um široké veřejnosti. Pro ŽivotvČesku.cz se rozpovídala o tom, co ji na vaření tolik baví, a proč začala vydávat i kuchařky pro děti. "Snažím se lásku k jídlu předávat dál," uvedla sympatická rusovláska.

Dříve byla Markéta Hrubešová známá jen jako herečka, dnes si ji mnozí vybaví právě ve spojení s její láskou k vaření. Často je proto zvaná na nejrůznější akce, o čemž informuje na instagramu, aby návštěvníkům něco dobrého uvařila.

"Dělám to už strašně dlouho. Moje výjezdy jsou pokaždé jiné. Menu přizpůsobuji požadavkům pořadatelů, akci nebo sezóně. Teď jsem byla například na meruňkobraní, v září mě zase čekají hornické slavnosti, tak musím vymyslet něco tématického k nim. Vždy mi jde o to, aby jídlo bylo zajímavé a chutné. Ráda také předvádím něco, co lidé neznají," promluvila o své vášni pro ŽivotvČesku.cz pohledná herečka.

Jako většina kuchařů, i ona jídlo miluje a není nic, k čemu by měla odpor. "Nemusím jen moc papriku, protože mi nedělá dobře. Ale nemám žádný problém s ní vařit a připravovat ji," svěřila se pro ŽivotvČesku.cz hvězda snímků o básnících.

Za každým výjezdem, kde sympatická moderátorka vaří, stojí spousta práce. "Vše si dělám sama. Vymyslím menu, nakoupím a přivezu suroviny, uvařím, rozdám porce, podepíši knížky, vyfotím se s fanoušky, všechno zabalím a jedu domů. Moc mě to ale baví," prozradila pro ŽivotvČesku.cz, jak taková akce vypadá.

O své zkušenosti se ráda dělí v knihách, které píše. "Snažím se lásku k jídlu předávat dál, i těm nejmenším. Vydala jsem proto také dvě knížky právě pro děti, kde najdou i recepty. Chtěla bych, aby zase rodiny společně stolovaly, teď na to nemá nikdo čas a je to velká škoda," řekla posmutněle nadaná kuchařka.

Kromě vaření jí zbývá čas i na další činnosti, třeba natáčení. Kdy ji ale lidé uvidí na obrazovkách nebo plátnech kin, neprozradila. "Něco chystám, ale ještě o tom nemohu mluvit. Jinak píši, moderuji a hraji v divadle. Všechno, co dělám, dělám s láskou," vyjmenovala redakci ŽivotvČesku.cz své pracovní aktivity hlavní hrdinka romantického filmu Oznamuje se láskám vašim.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.