Řádění větru potrápí ČR: Déšť a vichřice v plné síle udeří na našem území. Meteoroložka upřesnila, které oblasti dostanou silný zásah

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 2. 2022

Během noci na čtvrtek vítr výrazně zesiloval a nejsilnější nárazy větru do 7 hodiny ranní hlásí Sněžka 181 km/h, Tušimice 122 km/h, Praha-Karlov 90 km/h, Ústí nad Labem 97 km/h, Kocelovice 100 km/h. "Nejsilnější nárazy větru očekáváme během ranních a dopoledních hodin," uvedla konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s výhledem do odpoledních hodin.

Čtvrteční den začal poměrně nezvykle teplým ránem. Teploty se pohybují vysoko – Čáslav v 7 hodin hlásí 13,9 °C. Ovšem ČR se musí popasovat zejména s větrnou smrští.

"Během odpoledne bude foukat silný severozápadní vítr s nárazy o rychlosti kolem 70 až 90 km/h, na horách kolem 110 km/h a večer bude výrazně slábnout na čerstvý vítr a během druhé poloviny noci dokonce jen na mírný o rychlosti do 20 km/h. Jeho další výrazné zesílení přinese noc na sobotu," upřesnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Na Liberecku se v přeháňkách vyskytují bleskové výboje. Před studenou frontou se zformovala »squall line« – na té se očekávají nejsilnější nárazy větru. Vydatnou oblevu na horách – 2. SPA (druhý stupeň povodňové aktivity) hlásí Lužická Nisa na Liberecku. "Za hodinu napršelo až 14 mm, během odpoledne se bude déšť na horách měnit na sněžení, situace se bude uklidňovat," dodala k aktuální situaci v souvislosti s počasím Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.