Radikální proměna Buzze ze Sám doma: Devin Ratray zhubl téměř 50 kilogramů a je z něj jiný člověk

Devin Ratray měl problémy s váhou
Devin Ratray měl problémy s váhou
Foto: Profimedia.cz

Některé filmové role zůstávají spjaty s jejich hereckými tvářemi. Devin D. Ratray (44) se podobně jako jeho kolega Macaulay Culkin (40) rolí Kevina zapsal do paměti diváků jako protivný »zrzek« Buzz McCallister v rodinné komedii Sám doma a jejím druhém pokračování. Už jako třináctiletý chlapec měl nějaká kila navíc, ale v následujících letech začal mít s váhou stále větší problémy. Dokázal se však dostatečně motivovat ke změně a podařilo se mu výrazně zhubnout.

Devin Ratray se narodil do herecké rodiny Anně a Peterovi Ratrayovým. Ve světě filmu začínal už v devíti letech v mysteriózním dramatu Where Are the Children (v překladu Kde jsou děti?), který byl natočen podle skutečné události. Ale až role protivného nejstaršího bratra Buzze McCallistera v komedii z roku 1990 Sám doma odstartovala naplno jeho hereckou kariéru. Studoval na newyorské střední škole LaGuardia, který je zaměřena na výuku divadelního a výtvarného umění, jak uvedl web Capitalfm.com.

Po natáčení rodinných komedií se objevil v dalších rolích – zahrál si v dramatu The Cake Eaters v hlavní roli s Kristen Stewartovou (30), komedii Šikmá plocha, Náhradnících nebo seriálech Zákon a pořádek, Dobrá manželka či The Tick. V roce 2012 pak ztvárnil postavu manažera z Wall Street uvězněného ve výtahu v napínavém thrilleru Výtah.

Herci, který dlouhé roky bojoval s obezitou, a jeho váha mu znesnadňovala každodenní život, se nakonec podařilo úspěšně zhubnout téměř půl »metráku«. Ztráta desítek kilogramů ho změnila skoro k nepoznání, důležitější však je, že pomohla zlepšení jeho zdravotního stavu. "Shodil jsem přes 45 kilogramů. Samozřejmě ne všechny najednou za měsíc. Ale stalo se," napsal Devin Ratray ke svému příspěvku na oficiálním profilu u fotky se sklenicí vína. Pro mnohé se tak stal inspirací, že když člověka dokáže sám sebe dostatečně motivovat, zvládne všechno.

V devadesátých letech kraloval televizním obrazovkám fantasy seriál Herkules, v němž hlavn...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.