Radikální změna v životě vyměněné manželky Jany. Otevřeně řekla, co se po natáčení reality show stalo s jejím agresivním manželem

Paní Jana z Výměny manželek
Paní Jana z Výměny manželek
Foto: Se svolením TV Nova
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 1. 2022

Středeční večer dal opět nahlédnout do toho, jak fungují některé české domácnosti. V reality show se představily dvě rodiny a diváky upoutal hlavně příběh ušlápnuté Jany (34) a nevyrovnaného Vráti (33). Jana po natáčení přiznala, že u ní doma došlo k řadě změn. Pro ŽivotvČesku.cz populární reality show okomentovala kreativní producentka Jana Rezková.

Nejsledovanější česká komerční televizní stanice připravila na středeční večer díl, o kterém se mezi diváky ještě nějakou dobu bude mluvit. Na jedné straně se představila Blanka (37) a Mirek (44), kteří v Zákupech vychovávají tři děti. Druhý pár tvořila prodavačka Jana (34) a její o rok mladší manžel Vráťa, kteří v bytě ve městě Chodov v Karlovarském kraji vychovávali desetiletou Ivetu a čtrnáctiletou Janu.

Do Výměny manželek rodinu přihlásil manžel, který chtěl Janě ukázat, že se neumí pořádně o rodinu starat a raději tráví čas s mobilním telefonem v ruce, než aby se věnovala svým dcerám. Jana se ve druhé domácnosti u »nového manžela« snažila starat o domácnost a fungovat dobře, ale Mirek si brzy všiml, že Jana působí hodně ušlápnutým dojmem a nemá naučené základní návyky, které by žena od rodiny měla mít v sobě.

Jana při natáčení přiznala, že byla dlouho závislá na telefonu a že si uvědomuje, že svým dcerám nedává to, co by jim správná matka dávat měla. Bylo z ní během celého dílu cítit, že nemá sebevědomí a bojí se udělat jakoukoliv chybu, aby se její manžel nezlobil a nedával průchod agresivitě. Vráťa sám při natáčení přiznal, že když se mu něco nelíbí, že umí být hodně prudký.

"České rodiny jsou dnes doslova napadené sociálními sítěmi. Před 16 lety si možná někdo psal blog, ale nebyly žádné Facebooky a Instagramy, děti nekoukaly na YouTube a nikdo neměl chytrý telefon. Rodiče dnes nemají na děti čas a veškeré volné chvíle tráví na internetu. Dnes všichni drží telefon v ruce a sedí v obýváku. Jsou tam spolu, ale každý sám," uvedla pro ŽivotvČesku.cz producentka Výměny manželek Jana Rezková s tím, že chytré telefony jsou pro mnoho lidí jedem, který jim umí nepozorovaně otrávit a možná částečně zahltit zbytečnostmi život. Kouzlu mobilního telefonu propadla v posledním dílu pořadu Jana, která po natáčení přiznala, že její zábava opravdu hraničila se závislosti.

Napětí při natáčení vyvrcholilo během tzv. osmi očích, kdy se oba páry sešly u jednoho stolu. Vráťa se do své manželky pustil velmi vulgárním a nevybíravým způsobem a dával průchod emocím, které byly jednoznačně negativní. Někteří diváci později na oficiálních facebookových stránkách pořadu napsali, že v tu chvíli jim bylo vyměněné manželky opravdu líto. Po natáčení ale došlo k velké změně, Vráťa se od rodiny odstěhoval.

"Manžel se před rokem odstěhoval, odešel pryč a já žiji s holkami, odstěhoval se, ale dnes jsou z nás nejlepší přátelé," uvedla Jana pro TV Nova s tím, že po natáčení si uvědomila, že není dobrou matkou. Šla do sebe a řekla si, že vlastní děti jsou přeci víc než čas s telefonem v ruce.

"Já se dnes mám dobře, je mi super, věnuji se dětem, děláme výlety, podnikáme věci spolu... Dnes se hlavně dívám na potřeby dětí, i dcery řekly, že jsem se zlepšila, i manžel to řekl. S Vráťou vycházíme dobře, já ztratila dobrého manžela, ale našla jsem v něm skvělého přítele," dodala Jana otevřeně s tím, že na současnou situaci si rozhodně stěžovat nemůže, i když ze začátku to lehké nebylo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.