Rakušan zamíří debatovat do slavné mostecké Severky. Možná se na něj přijdeme mrknout, říká seriálový předák z chanovského sídliště

Vít Rakušan
Vít Rakušan
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 2. 2024

Letos v lednu to bylo pět let, kdy se v Česku strhlo seriálové šílenství. Postaral se o to fenomén s názvem Most!, který proslavil do té doby českému divákovi i méně známé herce. Jednu z hlavních postav ztvárnil Petr Bažo, a to v roli předáka chanovského sídliště Joža. Aktuálně očekává příjezd ministra vnitra Víta Rakušana do díky seriálu proslulé restaurace Severka. Politik tam má namířeno v rámci své kampaně »Debaty bez cenzury«. "Nepatří v naší komunitě k oblíbeným politikům, osobně mu nefandím, protože si nemyslím, že je to upřímný člověk. Spíš myslí na sebe než na lidi. Ale je možné, že s klukama, když bude čas, že se na něj přijdeme podívat," řekl pro ŽivotvČesku.cz poměrně dobře naladěný herec.

Seriál Most! se vysílal v roce 2019. Osmidílný komediální televizní seriál České televize byl šestým výsledkem spolupráce Petra Kolečka a Jana Prušinovského. Děj se odehrává v severočeském Mostě, ale má přesah do sídliště Chanov. Významnou část dějové linky pak také zaujímá restaurace Severka.

"Na natáčení seriálu rád vzpomínám. Byla to skvělá práce a dodnes jsem rád, že mě lidé poznávají. Seriál zanechal v lidech příjemný pocit. A to je to, co mě moc těší. Pokud jde o příjezd ministra Rakušana do Severky, je to samozřejmě z jeho strany komedie ve smyslu, že chce, aby se před letošní trojicí voleb dostal do médií. Je škoda, že se do médií dostávají jeho setkání s lidmi než výsledky jeho práce, ale do politiky se nechci montovat, to nemá cenu. Možná se na něj s klukama přijdeme podívat," uvedl k Rakušanovu v pořadí již třetímu výjezdu v rámci jeho kampaně Petr Bažo alias Jožo z Chanova.

O tom, že ministr vnitra volí lokality záměrně, je přesvědčen zkušený odborník na politický marketing - restauraci Severku si tedy nevybral, lépe řečeno jeho PR tým, náhodou.

"Dle mého je výběr lokalit záměrně udělaný tak, aby celá akce přinesla body geograficky úplně jinde. Pokud budete jako politik vládní koalice jezdit do lokalit, jako je Karviná, je dost předvídatelné, co se stane –⁠⁠⁠⁠⁠ na místě v podstatě nikoho nepřesvědčíte, ba naopak automaticky víte, že bude docházet k ostrým střetům. Jenže v kampani nemůžete vyhrát jen pomocí lidí, které fyzicky potkáte, potřebujete kampaň znásobit díky médiím a sociálním sítím. A právě z tohoto pohledu dávají výjezdy STAN perfektní smysl, protože je to mediálně velmi vděčné. A navíc právě díky médiím zasáhnete lidi, kteří vás skutečně zajímají z hlediska volebního výsledku," vysvětlil rafinovanost Rakušanových výjezdů konzultant Karel Komínek z Institutu politického marketingu pro ŽivotvČesku.cz.

Politik k výběru lokali dříve sdělil, že jde o místa, odkud Starostové a vláda neslyší zrovna velkou chválu. "A proto je důležité se osobně potkat a říct si všechno úplně na rovinu," uvedl k tomu Rakušan. První setkání bylo v Karviné, následoval Sokolov, v pondělí má ministr zavítat do zmíněného Mostu, poslední je naplánováno zatím na 25. března v Havířově.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.