Reality show ve znamení jídla a nudících se manželů. Muži jsou často líní a ženy dominantní, říká režisérka

Výměna manželek
Výměna manželek
Foto: archiv TV Nova

Populární reality show se v nejnovějším díle věnovala tomu, jak to vypadá, když se manželé spolu nudí a nemají si co říct. Také se hodně řešilo, zda je normální dělat obrovské zásoby jídla. "Já si myslím, že v českých domácnostech je poměrně dost dominantních žen. Ti chlapi mnohdy chtějí den přežít a mají v zádech energickou ženu," uvedla k reality show pro ŽivotvČesku.cz její režisérka Jana Rezková (55).

Reality show nejsledovanější tuzemské komerční televize se v nejnovějším díle věnovala situacím, kdy si pár po letech společného soužití už nemá co říct. Někteří manželé nechtějí čas trávit spolu, raději se různě zašívají po dílně či garáži a při společném trávení času mlčí.

V nejnovější epizodě se představila padesátiletá Martina, o pět let starší Evžen a třináctiletá Gábina. Druhou rodinu tvoří Ivana (55), Ivo (53) a jejich šestnáctiletý syn Ivo.

Ivana má pocit, že doma je hlavně na úklid a že funguje jako služka. Partneři mají pocit, že si už nemají co říct. Ivana je navíc velkou hospodyní a hromadí jídlo. Jak nejsou v mrazáku do zásoby alespoň dva bochníku chleba, je to špatné.

Režisérka Výměny manželek Jana Rezková je přesvědčená, že většina rodin se do reality show nehlásí kvůli finanční odměně, ale že často je motivací zachránit vyhasínající vztah.

"Na začátku jsem věřila, že nás ty páry používají jako manželskou poradnu. Mám pocit, že to nikdy není jen kvůli penězům, vždy je tam něco navíc. Takové to klasické on si mě neváží a ona si mě neváží. Peníze jsou velmi příjemné, ale jde tady hlavně o to nastavení zrcadla, podívat se, jak to funguje v jiné rodině. Dost často jsme používání jako poslední záchrana před rozvodem. Výměna je pro mnoho lidí poslední možností, jak zachránit vztah," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Jana Rezková, která reality show natáčí už téměř 16 let.

"Problémem českých chlapů je často lenost. Někteří jsou agresivní a další skupina je zase na můj vkus moc submisivní. Já si myslím, že v českých domácnostech je poměrně dost dominantních žen. Ti chlapi mnohdy chtějí den přežít a mají v zádech energickou ženu," dodala pro ŽivotvČesku.cz režisérka, která ale říká, že nelze paušalizovat, protože pořád ji v českých rodinách plno věcí a jevů umí překvapit.

Deset natáčecích dnů každý nezvládne. Ve středu večer diváci mohli sledovat, jak to vypadá...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.