Řecko pustí do vnitřních prostor jen očkované. Mluvčí cestovní agentury řekla, jak je to s restauracemi

Řecko - ilustrační snímek
Řecko – ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 7. 2021

Do vnitřních prostor barů, kin a jiných zábavních podniků budou v Řecku smět od pátku do konce srpna pouze lidé naočkovaní proti covidu-19. Oznámil to dnes řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Lidé, kteří mají koupený zájezd do oblíbené dovolenkové destinace, se zděsili, že bez očkování a jen s testem nebudou moci navštívit restaurace. Mluvčí cestovní agentury Invia ale vysvětlila, že tak to není. "Ono to nakonec nebude tak hrozné. Jde jen o vnitřní prostory barů, kin a zábavních center. Někdo se hrozil, že nemůže jít do restaurace, ale to není pravda," řekla pro ŽivotvČesku.cz Andrea Řezníčková.

"Země se znovu nezastaví kvůli chování některých lidí," uvedl Mitsotakis v televizním projevu. Podle něj není v nebezpečí Řecko, ale Řekové, kteří se nechtějí nechat naočkovat. Proto se opatření o vstupu do vnitřních prostor barů, kin a jiných zábavních podniků týká jen těch, kteří nejsou očkovaní - ani s negativním testem se lidé dovnitř nedostanou.

Někteří Češi se na sociálních sítích děsili, že při dovolené v Řecku si kvůli novému opatření nebudou moci zajít do restaurace. Ty ale pod nové opatření ve výsledku nespadají. "Ono to nakonec nebude tak hrozné. Jde jen o vnitřní prostory bar, kin a zábavních center. Někdo se zhrozil, že nemůže jít do restaurace, ale to není pravda a stejně jsou všechny restaurace a hospody v Řecku venku, Češi se nechodí zavírat někam dovnitř. V opatření nejsou zahrnuta stravovací zařízení. Že by někdo potřeboval jít v Řecku do kina, si taky nemyslím," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

Řecko, podobně jako některé další státy na jihu Evropy, zaznamenává v posledních týdnech růst výskytu koronaviru. Úřady dnes oznámily, že během předchozích 24 hodin bylo odhaleno 2100 případů nákazy. Před týdnem to bylo zhruba 800. Čechů, kteří si koupili zájezd, by se ale nové opatření dotknout nemělo. V největší oblibě jsou totiž zájezdy s all-inclusive, při kterých si turisté obecně jen málokdy chodí užívat placenou zábavu či stravu do města mimo resort.

"Čechy by tento problém nemusel ovlivnit, protože většina zákazníků si koupí all-inclusive, osmidenní zájezd do čtyřhvězdičkového hotelu a když už mají all-inclusive, tak ho hojně využívají. Málokdy se dostanou z resortu, aby si platili věci mimo. Řecko je destinace spíš pro rodiny nebo páry, takže nejde vysloveně o tragédii," dodala Andrea Řezníčková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.