Redaktorka vyzkoušela Schillerovou v angličtině, lidé ji zavalili vulgárními komentáři

Redaktorka Lucie Hrdličková
Redaktorka Lucie Hrdličková
Foto: CNN Prima NEWS
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 5. 2020

Redaktorka televize CNN Prima News Lucie Hrdličková před pár dny promluvila anglicky na ministryni financí Alenu Schillerovou ve vstupní hale ministerstva financí. Kvůli jejímu rozhovoru, který úmyslně chtěla vést v angličtině, ji zasáhla vlna vulgarit na sociálních sítích, uvedl PR koordinátor CNN Prima News Matěj Štýs.

Děj má jednoduchou zápletku. Poté, co Schillerová tvrdila, že v Bruselu hájí české zájmy výhradně v angličtině, se dostala na mušku médií. Některá z nich ji chtěla otestovat, zda skutečně cizí jazyk ovládá. Poté, co se to povedlo zmíněné redaktorce, zvedla se nevůle lidí. Hrdličková teď čelí vlně vulgarit.

CNN Prima NEWS si stojí za prací své redaktorky a ohrazuje se vůči vulgárním zprávám, kterým Lucie Hrdličková musela čelit po odvysílání rozhovoru na sociálních sítích. Ten vznikl jako reakce na prohlášení paní ministryně Schillerové, že Hospodářské noviny lžou, když tvrdí, že se neúčastní důležitých videokonferencí ministrů financí zemí Evropské unie kvůli slabé znalosti anglického jazyka. Na konferencích se přitom řeší zásadní témata jako unijní rozpočet a dopady koronavirové krize na země EU. Do redakce i redaktorce přišlo velké množství pozitivních ohlasů na rozhovor, které vysoce převyšují ty negativní,” uvedl v sobotu Štýs.

CNN Prima NEWS se brání

Redaktorka podle něj požádala o rozhovor oficiální cestou přes tiskové oddělení Ministerstva financí, ten zprostředkoval nakonec mluvčí ministryně. „Pokud vysoce postavený politik ve svém oficiálním životopise uvádí, že ovládá anglický jazyk, mělo by být v pořádku položit otázku v angličtině. Při domlouvání rozhovoru s paní ministryní nikde nebylo uvedeno, že bude vedený v češtině,” dodal.

Jednání vůči ministryni považuje CNN Prima News za korektní.

Nejdřív mě z angličtiny zkoušela ČT. Hnali se za mnou s kamerou z Malostranského náměstí až na MF. Na úřadu na mě už čekala redaktorka Primy, která v žádosti o rozhovor o angličtině neuvedla ani slovo. Nebudu lhát, v ten moment toho na mě bylo moc. A odešla jsem. Možná chyba,” napsala po incidentu ministryně Alena Schillerová na svém Twitteru.

Následně dodala po tlaku veřejnosti, že v angličtině má mezery. Psali jsme zde: Schillerová kvůli angličtině znovu pod palbou kritiky. Její účet zasypaly ostré komentáře

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.