Schillerová kvůli angličtině znovu pod palbou kritiky. Její účet zasypaly ostré komentáře

Ministryně financí je čím dál více nepopulární.
Ministryně financí je čím dál více nepopulární.
Foto: archiv / koláž ŽvČ
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 5. 2020

Úprk do zaječích ministryně Aleny Schillerové před anglicky vyptávajícím se štábem CNN Prima News vyvolal na internetu vlnu posměšků i kritiky. Sama ministryně nakonec přiznala, že její angličtina se neřadí k tomu nejlepšímu, co v ní je, ale že svou práci v Bruselu zvládá úspěšně. Na její Twitteru se následně zvedla druhá vlna kritiky.

Celé se to semlelo velmi rychle... Schillerová se sešla ve čtvrtek odpoledne s redaktorkou CNN Prima NEWS v hale u vchodu Ministerstva financí za účelem rozhovoru. Hned v úvodu rozhovoru redaktorka položila ministryni první otázku, ale v angličtině. Schillerová se dala na útěk.

Alena Schillerová celou věc označila za mediální hon na její osobu. Přesto trvá na svém, že svou práci v Belgii zvládá.

"K mé angličtině už jsem se ale vyjádřila na Facebooku. Jasně, nejsem v ní nejlepší na světě. Taky jsem to o sobě nikdy netvrdila. Koneckonců před rokem 89 jsme museli povinně biflovat jiné jazyky. Proto na sobě velmi tvrdě pracuji, poctivě se doučuji a věřím, že i zlepšuji. Svou práci v Bruselu tak i díky svému skvělému týmu zvládám bez problémů a tenhle mediální hon mě proto velmi mrzí," uvedla ministryně na vysvětlení.

Jenže mnoho lidí jí nevěří. A tak se zvedla další vlna poměrně kritických komentářů Jak lidé reagovali na její vysvětlení, se podívejte do galerie.

Kritika posledních týdnů

Není to ale poprvé, co ministryně financí čelí kritice od lidí. Nedávno to bylo kvůli tomu, že v době, kdy byly uzavřeny kadeřnictví, ministryně se pyšnila novým účesem, dále také kvůli tomu, že nájemné jejího luxusního bytu v Pařížské ulici hradí stát.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.