Ředitelka pohřebního ústavu si udělala z domu svatyni známého fast foodu. Její bydlení je muzeum kýče

Vášnivá fanynka slavného fast foodu Taylor Geckingová
Vášnivá fanynka slavného fast foodu Taylor Geckingová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 6. 2021

Lidé mohou být fanoušky nejrůznějších věcí. Kuriózní domov si vytvořila 31letá ředitelka pohřebního ústavu Taylor Geckingová, která chtěla vzdát hold milovanému řetězci rychlého občerstvení. Ze svého domu udělala neobvyklou svatyni a s přeměnou interiéru prý zdaleka nekončí. Její láska se zrodila už v dětství, když si hrála s hračkami ze speciálního menu společnosti.

Nadšení se někdy může změnit doslova v posedlost. Taylor Geckingová z Richmondu ve Virginii už v dětství milovala slavný fastfoodový řetězec McDonald´s a postupem času její sympatie ještě rostly. Po třicítce se rozhodla ikonickému podniku vzdát hold a v jeho duchu přeměnit interiér vlastního domova, ve kterém žije společně s manželem Adamem. Ten jí nebránil, ačkoli sám coby vegan rozhodně není zapáleným fanouškem americké společnosti, kterou založili bratři Richard a Maurice McDonaldovi v roce 1940.

"Se sbírkou jsem začala před pár lety. Během jednoho výletu jsme s manželem zastavili na bleších trzích a tam jsem uviděla barevnou vitráž s Ronaldem McDonaldem (klaun - maskot společnosti, pozn. red.). Neuvěřitelně mě přitahovala. V ten den jsem to nechala být, ale o rok později, když jsme projížděli stejným místem, jsem Adama poprosila, aby mi na trzích zastavil. Chtěla jsem vidět, jestli tam ještě je. Cena bohužel nebyla nižší a nemohla jsem si ji dovolit, takže jsem odešla s nepořízenou a smutná," řekla Taylor Geckingová, jak uvedl deník Mirror. Její muž viděl, jak je nešťastná, a tak pro ni připravil překvapení – vitráž druhý den koupil.

Tím začala Taylořina posedlost hromadit věci spojené se slavným fast foodem a postupem času z jejich domova vytvořila doslova fanouškovskou základnu. Nakupuje v obchodech se starožitnostmi, na nejrůznějších trzích nebo online. V interiéru má červené a žluté stěny – jedná se o charakteristické barvy McDonald´s. Nechybí ani obrovské logo společnosti, dekorace maskota spojeného s dětským občerstvením řetězce nebo právě barevná vitráž oblíbeného klauna Ronalda McDonalda.

"Celý náš domov je plný věcí, které jsou trochu neobvyklou výzdobou. Ale já i manžel věříme, že se obklopujeme věcmi, které nás dělají šťastnými," dodala vášnivá sběratelka Taylor Geckingová, které se podařilo dosud shromáždit přes 100 kousků spojených s americkým fast foodem. A prý tím ještě zdaleka nekončí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.