Regina z VyVolených ukončila uměleckou kariéru. Teď se stahují mračna nad jejím domovem, který jí už ale nepatří. Panuje obava z požáru

Regina Holásková
Regina Holásková
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 5. 2023

Boj proti systému zatím prohrává. Řeč je o účastnici někdejší reality show VyVolení Regině Agie (dříve Holásková), která podle zjištění redakce ŽivotvČesku.cz ukončila svou uměleckou činnost v roli podnikatelky - konkrétně šlo o fotografické práce a návrhářství oděvů. V první polovině května totiž ukončila v tomto odvětví živnostenské oprávnění, jak uvádí RŽP (Portál živnostenského podnikání). A teď se nad ní stahují mračna ohledně jejího »domova«.

Regina Holásková se před časem přejmenovala na Reginu Agia. Řada lidí si ji pamatuje jako ženu, která se od ostatních lišila názory na život. V současnosti bydlí v rekreační oblasti nedaleko Brněnské přehrady.

Své okolí - zejména sousedy - zaujala rozhodně. A to nejen zmíněnými názory, ale i svými »uměleckými schopnostmi«, a to na pozemku, kde se v současnosti ne zcela oprávněně pohybuje. Vypadá to ale, že už dlouho nebude.

"Příběh je jednoduchý. Koupila si chatu na pozemku, který ale nebyl její. Ten je majetkem několika vlastníků. Takže mohla užívat pouze chatu, což ale neřešila. Následně v exekuci o chatu přišla. Bylo jí následně oznámeno, což je něco přes rok zpět, aby pozemek opustila. Neučinila tak. Nikdo z vlastníků to dlouho neřešil, teď už ale některým z nich celá situace, a to s ohledem na stav celého místa, začala vadit. Kdyby to tam třeba začalo hořet, tak to bude velký průšvih. A co vím, tak neoprávněné užívání pozemku už chtějí řešit. Víc k tomu nevím," uvedl pro ŽivotvČesku.cz jeden ze sousedů, který má k majitelům rekreačního pozemku blízko, ale přál si zůstat v anonymitě. Redakce jeho totožnost však zná.

Sama Regina v loňském roce v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz uvedla, že ohledně jejího »domova« ji potkaly jisté složitosti. Do detailu ale zacházet nechtěla.

"Do rekreační oblasti jsem se odstěhovala, protože na radu kamaráda jsem investovala do malování, takže jsem mu pak vracela i nějaké peníze. Přestěhovala jsem se sem. Teď to po patnácti letech vzdávám. Je pravda, že mně chatu obsadili při nějakých nedoplatcích, co jsem měla, když jsem měla malou (dceru). Koupila jsem to špatně, přiznávám. Není tam vjezd, všechno jsem tahala ručně a není tam voda. Chci najít příjemnější místo, s mými psy to není jednoduché, ale věřím, že to půjde," popsala pro ŽivotvČesku.cz sympatická blondýna, která tehdy ohledně financí uvedla, že ji živí umění.

Jenže jak se zdá, i v tomto směru se jí moc nedaří. Portál živnostenského oprávnění uvádí, že před dvěma týdny - konkrétně 10. května - ukončila podnikání v rámci fotografických prací a návrhářství oděvů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.