Restaurace jsou měsíce zavřené. Může se stát, že to hromada lidí zabalí, myslí si Zdeněk Pohlreich

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich
Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich
Foto: nextfoto.cz

Už několik měsíců jsou v Česku uzavřené podniky a restaurace, studenti odborných středních škol často nemají kde nasbírat potřebné zkušenosti, které za běžných okolností získávají na praxích. Někteří lidé opouštějí svá dosavadní zaměstnání, aby mohli vydělávat ve firmách, které jim zajistí dostatečný příjem. To se týká i kuchařů a číšníků z restaurací, do kterých se letos zatím zákazníci nemohli podívat. "Myslím, že se může stát, že hromada lidí to zabalí a najde si jinou kariéru," řekl pro ŽivotvČesku.cz uznávaný šéfkuchař Zdeněk Pohlreich (63), kterého se koronavirová krize také dotýká.

Vláda se ještě neodvažuje říct, kdy nastoupí žáci zpět do škol, naděje na otevření restauračních zařízení se tak v tuto chvíli zdá být v nedohlednu. Současná krize se odráží i na studentech středních odborných škol.

"Má to dost velký dopad do odborného školství. Mám zprávu od známého, že kdo odebíral 3 třídy na začátku školního roku, tak těch dětí má teď třeba třetinu. Myslím, že se může stát, že hromada lidí to zabalí a najde si jinou kariéru," uvedl pro ŽivotvČesku.cz uznávaný šéfkuchař Zdeněk Pohlreich.

Stejné potíže jako ostatní restauratéři má i Zdeněk Pohlreich a jeho zaměstnanci. "Ty problémy, který mají všichni, máme i my. Nejsme nedotknutelní. Lidově řečeno, jsme ve stejné bryndě jako všichni ostatní," přiblížil známý šéfkuchař pro ŽivotvČesku.cz, čím si nyní prochází.

Uplynulý rok nezanechal dobré vzpomínky v nikom, obzvláště pak ne v podnikatelích. "Pro mě to byla nepříjemná doba, která měla nějaké záblesky pozitivity. Hledat na tom něco pozitivního ale určitě nedokážu. Měl jsem čas na to, že jsem se pokusil dělat na dalších projektech. Teď děláme velikonoční nabídku, loni jsme balili beránka s sebou a říkali jsme si, že to už nikdy nechceme vidět a teď jsme rádi, že to můžeme dělat," řekl pro ŽivotvČesku.cz známý televizní šéf.

"Zní to šíleně, ale řekl bych, že jsme si na to zvykli, což je prostě děsné. Test je to docela krutý, není to nic jednoduchého. Týká se to mraků lidí," doplnil pro ŽivotvČesku.cz Zdeněk Pohlreich, jež má v Praze 3 podniky, které se za normálních okolností těší velkému zájmu.

Epidemie koronaviru v České republice začíná brzdit. Reprodukční číslo se drží pod klíčovo...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.