Restaurace otevřela hostům, koronavirem se hned nakazilo přes 18 lidí

V restauraci se nakazilo 18 lidí.
V restauraci se nakazilo 18 lidí.
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 5. 2020

Německo řeší hromadnou nákazu po otevření restaurace na východně Dolního Saska. V tamějším městečku Moormerland nejspíš vzniklo nové ohnisko nákazy. Hromadně se koronavirem infikovalo přes 18 lidí. Úřady prověřují, zda všichni k nemoci COVID-19 skutečně přišli v hospodě. Podle týdeníku Focus by to byla první hromadná nákaza po rozvolnění opatření.

Hromadnou nákazu více než 18 lidí řeší Německo. Stopy vedou do restaurace ve městě Moorlerland na východě Dolního Saska.

Trasování nakažených dovedlo experty k datu 15. května. Tehdy se v podniku Stará stodola konala oslava znovuotevření, jednalo se o akci s uzavřenou společností. Úřady prověřují, zda byla hospoda skutečně ohniskem nákazy. Pople portálu NDR se během sešlosti nejspíš nedodržely všechna bezpečnostní pravidla.

Třásli si rukama

Hosté restaurace prý nedodržovali povinné odstupy a neustále si podávali ruce. Personál navíc neměl ústa a nos ukryté pod rouškami.

I kdyby se ohnisko nákazy potvrdilo, podle dolnosaské ministryně zdravotnictví Caroly Reimann to není důvod k zastavení rozvolňování restrikcí. „Podle prvních zjištění infekce nesouvisí s normální návštěvou restaurace, neboť to byla očividně soukromá oslava,“ prohlásila.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.