Reklama:

Režisér Kačer zavzpomínal na Libuši Šafránkovou a Josefa Abrháma. Promluvil o "tajemství" Popelky, v roli se herečka nemusela objevit

Josef Abrhám s manželkou Libuší Šafránkovou
Josef Abrhám s manželkou Libuší Šafránkovou
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 12. 2023

K Vánocům nejen v ČR patří pohádka s názvem »Tři oříšky pro Popelku«, ve které si jednu z hlavních rolí zahrála Libuše Šafránková (†68). Mnozí však netuší, že nebýt jednoho rozhodnutí, tak si krásná legenda českého filmu nejoblíbenější princeznu vůbec zahrát nemusela. Pro ŽivotvČesku.cz se o tom rozpovídal divadelní režisér Jan Kačer, který uvedl, že skon manželské dvojice Šafránková a Abrhám český herecký svět silně poznamenal.

Reklama:

Divadelní režisér a herec Jan Kačer se s Libuší Šafránkovou a jejím manželem Josefem Abrhámem (†82) přátelil několik desítek let. "Po Pepikovi a Libušce je mi moc smutno, protože to byli slušní lidé a celoživotní přátelé. Chybí nám tady ta jejich nekomerční citovost, kterou reprezentovali," zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz na legendární hereckou dvojici věhlasný »rejža«.

Reklama:

I letos vtrhne do českých domácností slavná pohádka »Tři oříšky pro Popelku«, Jan Kačer však netuší, zda ji bude v televizi sledovat. "Nevím, jestli letos na »Popelku« budou koukat, protože mi je při tom smutno," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz a ohlédl se za obsazením Šafránkové v pohádce.

"Tehdy jsme spolu zrovna zkoušeli Racka (divadelní hra od Čechova, pozn. red.), když za mnou Libuška přišla s tím, že dostala nabídku na tuhle pohádku. Tehdy mi řekla, že to ale nejspíš nevezme, protože ví, že už mi přislíbila účast v divadle. A já jsem jí na to řekl, že dneska je taková divná doba a řada lidí moc nemůže hrát, takže si myslím, že by tu roli vzít měla," zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz na okolnosti obsazení Tří oříšků pro Popelku Jan Kačer s tím, že Pohádka si našla oblibu třeba v Norsku a dalších zemích.

Josef Abrhám přežil svou manželku o necelý rok. Zatímco Libuše Šafránková zemřela 9. června 2021 nečekaně na pooperační komplikace ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, on sám vydechl naposledy v nemocnici v Mělníce 16. května loňského roku. Příčinou smrti měl být zápal plic.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: