Richard Gere ani jako sedmdesátník nezahálí a na dovolené řádí jako mladík. Poradil, co by rodiče měli udělat, aby jejich děti byly zformované

Richard Gere
Richard Gere
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 6. 2022

Herec Richard Gere (72), který byl v 80. a 90. letech miláčkem žen, se udržuje v kondici. Nepochybně za to může rodina, ale za formu vděčí i sportu a odhodlání nelenošit ani na dovolené. Jak ale řekl deníku Sunday Post, rozhodně není blázen do fitness a má raději běžnější sportovní aktivity.

Kdo žije po boku o 33 let mladší manželky, ten zřejmě stárne pomaleji. Alespoň tak to vypadá díky Richardu Gereovi, který ani jako sedmdesátník nelení a na dovolené s rodinou řádí, jako by byl alespoň o 20 let mladší. Kondice se někdejšímu miláčkovi žen rozhodně nedá upřít, přitom posilovnám se vyhýbá jako čert kříži.

"Věřím ve střídmost. Nejsem žádný fitness blázen, ale pečuji o sebe. Na vysoké škole jsem vyhrál sportovní stipendium, hrál jsem lakros a také jsem byl členem lyžařského týmu," popsal Richard Gere pro deník Sunday Post svůj velmi pozitivní vztah ke sportu, který má už od mládí.

Dovolenou s rodinou si Richard Gere užívá na španělském ostrově Formentera, kde během radovánek ve vlnách neodolal ani jízdě na vodním skútru. Rozhodně se tak o něm nedá říct, že by byl neaktivní důchodce, ba naopak má ve svém věku energie na rozdávání.

"Jako dítě jsem byl členem skautského oddílu a myslím si, že mě to zformovalo v člověka, jakým jsem. Byl jsem v podstatě neustále na nohou a od té doby jsem aktivním zůstal. Doporučil bych to i dnešním dětem, je hezké je naučit na nějakou zábavu, která je naplní a zároveň nikomu jinému nebude ubližovat," dodal Richard Gere, který v sobě zřejmě stále má duši skauta.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.