Robert Paulat promluvil o těhotenství. Náhradní matka odnosila 9 měsíců mé dítě a stala se mou kamarádkou, říká

Robert Paulat bude brzy otcem
Robert Paulat bude brzy otcem
Foto: Se svolením Roberta Paulata
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 7. 2021

Majitel estetické kliniky a nositel přezdívky »​Český Ken« Robert Paulat (42) se každým dnem, možná doslova každou hodinou, stane otcem syna, který by se měl jmenovat Andreas. Robert Paulat pro svůj životní sen využil služeb náhradní matky, která miminko odnosila. V Česku se rozvíjí trend, že přes náhradní matku si miminko pořizují dva tátové. Ale Robert Paulat bude na výchovu zcela sám. "Máme to tak nastavené, že na výchovu budu opravdu sám a jednou za dva či tři měsíce se potkáme jako kamarádi," uvedl o náhradní matce pro ŽivotvČesku.cz a popsal, jak probíhal transfer oplodněného vajíčka do lůna ženy, která dítě 9 měsíců nosila.

Roberte, už v minulosti jste říkal, že toužíte po miminku a nedávno jste na sociální síti Instagram přiznal, že brzy budete táta. Je to tedy opravdu tak, že miminko je za dveřmi? Přitom vím, že v současnosti nemáte vztah...

Já mám pocit, že voláte opravdu za pět minut dvanáct. Myslím si, že to může být otázka pár dnů a možná jen pár hodin.

Tak to velmi gratuluji. Prozradíte pohlaví dítěte?

Ano. Budu mít syna, přál jsem si kluka, aby byl pokračovatel rodu, jména, víte, jak to myslím... Kdyby to byla holčička, tak bych také byl moc šťastný, ale povedl se kluk a určitě nechci, aby byl jedináčkem. Takže do budoucna, jestli se to povede, bychom udělali ještě holčičku.

Je to tedy tak, že rodičkou je náhradní matka? A půjde o běžný zákrok v porodnici, nebo domácí porod, jak je nyní moderní?

Ano, jde o náhradní matku a kde rodíme, ještě říkat nechci. Uvidíme, jak to bude ty první dva či tři dny vypadat, jak to celé budeme zvládat a pak uvidíme, jak se budeme všichni cítit a určitě dám nějak vědět třeba přes svůj instagramový profil, že vše dobře dopadlo.

Bude maminka žít s vámi, nebo vás bude navštěvovat? Jak to máte v tomto ohledu do budoucna?

Nebude žít s námi, ale mám radost, že mezi námi vzniklo opravdu velké kamarádství. Na začátku toho všeho jsme se domluvili »​pouze« na něčem tak obrovském, že mi maminka odnosí mého syna, ale pak se z nás stali přátelé, ale máme to tak nastavené, že na výchovu budu opravdu sám a jednou za dva či tři měsíce se potkáme jako kamarádi. Ale vychovávat syna se mnou nebude, na to budu fakt sám.

Herečka a v poslední době také porotkyně různých hudebních show Patricie Pagáčová (32) okouzlila řadu fanoušků a fanynek hlavně jako Tereza Jordánová v nekonečném seriálu z prostřední jedné ulice. Sama říká, že s důvěřivou Terezkou toho v reálném životě moc společného nemá. "Stýská se mi hodně po lidech ze štábu, celém tom kolektivu, který se tam za ty roky vytvořil. Nicméně mi nechybí postava Terezy Jordánové, s ní mě vlastně nic nespojovalo," řekla pro ŽivotvČesku.cz herečka, která do seriálu naskočila jako šestnáctiletá.

Mohu se zeptat, jak přesně náhradní matka funguje?

On vlastně syn ani geneticky její není. My jsme oplodnili vajíčko mojí spermií. Já našel dárkyni vajíčka. Do něj se tedy umístila moje spermie, vzniklo embryo a pak se udělal transfer. Následovalo devět měsíců těhotenství a teď už každou chvíli se narodí ten velký zázrak. Mám pocit, že budu první v Česku. Mužů, kteří využili služeb surogatní (náhradní) maminky je v Česku vícero, možná čtenáři znají projekt Dva tátové. Ale v mém případě je to neobvyklé tím, že nemám partnera, ale pořídil jsme si prcka sám.

Je vám přes 40 let. Je to tedy tak, že jste chtěl být otcem za každou cenu, abyste na dítě měl ještě energii?

Přesně, je mi 42 a řekl jsem si, že už mám na čase. Toto není žádný chvilkový rozmar. Mít děti je můj celoživotní sen. Když mi bylo dvacet, tak s mojí přítelkyní jsme miminko plánovali, ale zemřela na rakovinu... Takže se mi to povedlo nyní. Teď, když si po telefonu povídáme, tak já tu sedím se surogatní maminkou a sledujeme, jak to pomalu přichází a jak se plní něco, na co jsem čekal celý život. Budu muset běžet a ozvu se...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.