Rodiče pojmenovali dceru podle poskytovatele internetu. Ten jim slíbil na 18 let služby zdarma

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 10. 2020

Kuriózní příběh se odehrál ve švýcarském Graubündenu, kde pár využil propagační akce jednoho z poskytovatelů internetové připojení a pojmenoval vlastní dceru podle něj. Za odměnu získá osmnáct let těchto služeb zcela zdarma a ještě další bonus v podobě spořicího účtu.

Rodiče ve věku 30 a 35 let chtějí zůstat z důvodu očekávaného negativního ohlasu veřejnosti radši v anonymitě. Ušetřené úspory za takové jméno pro jejich děťátko jim stojí. Vyhlášení promo akce ze strany švýcarského poskytovatele internetového připojení zaujala mladý pár, který teprve před pár dny přivítal na světě v pořadí již třetího potomka. Novorozená holčička je zdravá a dostala jméno Twifia podle internetové společnosti Twifi. Ta přislíbila, že kdo bude mít v rodném listě po dobu 18 let jejich jméno, po stejnou dobu bude moct využívat jejich internet zcela zdarma.

"Chceme zůstat v anonymitě, protože se nechceme nikomu ospravedlňovat. Obvinění ze zaprodání jména našeho dítěte nás velmi zasáhlo a také se trochu stydíme. Ale čím déle jsem o tom přemýšlel, tím unikátnější pro mě to jméno je a získalo určité kouzlo. Existují mnohem horší jména. A čím častěji jí říkáme Twifio, tím to zní srdečněji," přiznal otec holčičky, jak uvedl švýcarský Blick. Ve Švýcarsku platí, že volba křestního jména je samozřejmě svobodná, ale nesmí pro dítě představovat důvod k nějakému výsměchu a jakkoli porušovat jeho zájmy. Stejně tak rodiče nesmí dát chlapci dívčí jméno a naopak.

Ale co by se stalo, kdyby Twifi, která má pouze čtyři zaměstnance, nakonec zkrachovala nebo skončila? "Pak za to budu osobně zodpovědný. Je to věc cti," řekl Philippe Fotsch, ředitel společnosti. Pro rodiče navíc zavedou spořicí účet a každý měsíc zašlou částku 60 franků (v přepočtu přes 1500 českých korun) po dobu již zmíněných 18 let. To znamená, že konečná suma na tomto účtu by měla překročit číslo 320 000 korun. Twifia může využít peníze po dosažení plnoletosti třeba na řidičský průkaz, zakoupení auta nebo zahraniční studium. "Jméno Twifia pro mě v tomto kontextu znamená spojení. Je to jako věčné pouto," citoval matku holčičky  Wion News.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.