Rodiče se připravovali na nejhorší. Zázračné miminko přežilo 5 srdečních zástav a oslaví první Vánoce

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 12. 2020

Tommy přišel na tento svět 1. ledna roku 2020. Narodil se 11 týdnů před termínem a lékaři zjistili, že nemá správně vyvinuté průdušnice, žaludek a hlasivky. V prvních 7 měsících života byl na operačním sálu osmkrát. Krátce před prvními narozeninami dostal přezdívku »zázračné miminko«, přežil 5 srdečních zástav a své první Vánoce stráví doma. Rodiče se přitom už třikrát připravovali na nejhorší.

Mladá zdravotní sestřička Emily Cunliffe a její přítel Ethan Taylor (oba 20) se letos v lednu radovali z narození syna. Tommy přišel na svět 11 týdnů před termínem a zpočátku vypadal jako zdravé miminko, později lékaři zjistili, že trpí několika poruchami orgánů.

Tommy byl na světě 4 měsíce, když přišla první zástava srdce. Lékařům se ho podařilo oživit a v řádu hodin prodělal zástavu srdce ještě čtyřikrát. Pokaždé přežil a získal přezdívku »zázračné miminko«. "Tommy je malý bojovník a my máme velké štěstí, že ho máme,“ řekla Emily deníku Sun.

První Vánoce

Celý letošní rok strávil Tommy v nemocnicích a v péči odborníků, pro jeho rodiče, kterým lékaři třikrát řekli, aby se připravili na nejhorší, je největším darem to, že své první Vánoce stráví doma.

the best smile 🤍

Zveřejnil(a) Emily Cunliffe dne Středa 14. října 2020

Tommyho stav se podle jeho matky zlepšil natolik, že pomoc s dýcháním potřebuje jen v noci. "Několikrát jsme si říkali, že už to nezvládne, ale vždy zabojoval a přežil.

Po Novém roce chlapec znovu nastoupí do nemocnice, kde bude do konce února. Zřejmě ho čekají ještě nějaké zákroky, podle prognóz by ale měl ve dvou letech už dýchat sám a přiblížit se běžnému životu malého zdravého dítěte.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.