Rodiče se připravovali na nejhorší. Zázračné miminko přežilo 5 srdečních zástav a oslaví první Vánoce

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 12. 2020

Tommy přišel na tento svět 1. ledna roku 2020. Narodil se 11 týdnů před termínem a lékaři zjistili, že nemá správně vyvinuté průdušnice, žaludek a hlasivky. V prvních 7 měsících života byl na operačním sálu osmkrát. Krátce před prvními narozeninami dostal přezdívku »zázračné miminko«, přežil 5 srdečních zástav a své první Vánoce stráví doma. Rodiče se přitom už třikrát připravovali na nejhorší.

Mladá zdravotní sestřička Emily Cunliffe a její přítel Ethan Taylor (oba 20) se letos v lednu radovali z narození syna. Tommy přišel na svět 11 týdnů před termínem a zpočátku vypadal jako zdravé miminko, později lékaři zjistili, že trpí několika poruchami orgánů.

Tommy byl na světě 4 měsíce, když přišla první zástava srdce. Lékařům se ho podařilo oživit a v řádu hodin prodělal zástavu srdce ještě čtyřikrát. Pokaždé přežil a získal přezdívku »zázračné miminko«. "Tommy je malý bojovník a my máme velké štěstí, že ho máme,“ řekla Emily deníku Sun.

První Vánoce

Celý letošní rok strávil Tommy v nemocnicích a v péči odborníků, pro jeho rodiče, kterým lékaři třikrát řekli, aby se připravili na nejhorší, je největším darem to, že své první Vánoce stráví doma.

the best smile 🤍

Zveřejnil(a) Emily Cunliffe dne Středa 14. října 2020

Tommyho stav se podle jeho matky zlepšil natolik, že pomoc s dýcháním potřebuje jen v noci. "Několikrát jsme si říkali, že už to nezvládne, ale vždy zabojoval a přežil.

Mateřství je snad pro každou ženu něčím krásným, ale zároveň přináší velkou zodpovědnost. ...

Po Novém roce chlapec znovu nastoupí do nemocnice, kde bude do konce února. Zřejmě ho čekají ještě nějaké zákroky, podle prognóz by ale měl ve dvou letech už dýchat sám a přiblížit se běžnému životu malého zdravého dítěte.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu