Rodina ztratila fenku: Před Vánoci se stal zázrak a vrátila se domů. Kvůli zranění však přišla o nohu

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 12. 2020

Smutek zasáhl rodinu Staci Day, která v březnu letošního roku ztratila zvířecího miláčka rodiny – fenku francouzského buldočka jménem Minnie. Ta beze stopy zmizela ze zahrady a dlouhé měsíce o ní nikdo nic nevěděl. Ale jak se říká, Čas Vánoc je období zázraků a šťastných okamžiků – což se potvrdilo. Ztracená Minnie se totiž našla a vrátila se domů. Zažila však utrpení a veterináři jí museli amputovat nohu.

U příběhu fenky Minnie to vypadalo, že bude mít smutný konec. Dlouhé měsíce rodina o svém miláčkovi nic nevěděla a po takové době už všichni její členové logicky začínali ztrácet naději. Především pro tři děti Staci Day – Joshuu (13), Ellu (9) a Jacoba (6) byla Minnie věrnou společnicí, která jim opětovala jejich lásku. Ale těsně před svátky se stal opravdový zázrak.

Žena, která byla večer na procházce se psem, našla zraněnou fenku opuštěnou u silnice Liverpool Road – tedy přes 270 kilometrů daleko od bydliště rodiny Staci Day. Vážné zranění nohy vyžadovalo okamžitou pomoc. Ke zvířeti se dostal záchranář RSPCA (Královská společnost pro prevenci týrání zvířat, pozn. red.) Ryan King, který vyhodnotil situaci jako kritickou a tušil, že fenku čeká amputace.

V nemocnici ve Velkém Manchesteru podstoupila operaci a veterinář u ní nalezl mikročip, díky kterému se daly zjistit informace o majiteli a o tom, že fenka byla už v březnu nahlášena jako ztracená.

"Nevíme, kde byla poslední měsíce, ale zjevně byla zanedbávaná a pak ji vyhodili jako odpad. Kdyby ji žena, která šla kolem, nenašla, pochybuju, že by fenka přežila. Proto jsem jí vděčný," řekl Ryan King, jak píše web burnleyexpress.net.

Fenka Minnie se nakonec vrátila ke své majitelce a rodina ji přivítala s otevřenou náručí. Byl to pro všechny ten nekrásnější vánoční dárek. "Byla tak nadšená, že vidí svoji rodinu. Jakmile jsem ji vytáhl z dodávky a šel k domu, začala mě tahat, protože věděla, že je zpátky. Vypadala opravdu šťastně a užívala si ten rozruch a radost. Tento případ jen ukazuje na důležitost mikročipování," dodal King.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.