Rok 2021 bude o velkém zápasu. Každý z nás něco obětuje, předpovídá kartářka Helen Stanku

Helen Stanku
Helen Stanku
Foto: Se svolením Helen Stanku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 12. 2020

Nový rok je za dveřmi a téměř každý by rád věděl, co nás čeká. Bude rok 2021 ve znamení boje proti koronavirové epidemii? Obrátí se běh událostí k lepšímu? To jsou otázky, na které hledají odpovědi nejen politici, ekonomové i astrologové. My jsme se zeptali karet. "Začátek roku bude náročný, vidím ale ochotu se učit," prozradila k roku 2021 kartářka Helen Stanku pro ŽivotvČesku.cz.

Přechod roku 2020 a následujícím 2021 půjde podle kartářky Helen Stanku velmi pomalu. Začátek nového roku se ještě potáhne v duchu uplynulého měsíce.    

"Na rok 2021 vyšla karta tarotového Blázna (začátky), Karta svět (uzrávání), také Trojka mečů (nesoucí trápení, starosti a bolestivý konec něčeho) a Devítka pohárů (která je kartou radosti a naděje). Čili začátek roku uvidíme jako náročnější, budeme však mít ochotu se učit a jako Blázen, který je drsně zmítaný vyššími okolnostmi a na všechno si přichází formou pokus – omyl, budeme zmítáni vývojem i my. Tak jak se člověk pod vlivem karty Blázna dokáže poučit, i nám energie karty Blázna může našeptávat tu správnou cestu. Chce to jen trochu více trpělivosti a nevzdávat se hned po prvním či druhém nezdaru," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz kartářka Helen Stanku, co odhalily karty pro nadcházející čas.

Musíme jít a přehodnotit dosavadní způsob života. Starou etapu bychom měli definitivně uzavřít a novou etapu definitivně přijmout.

"Karta Svět poukazuje na uzrávání situací a nutí nás hodně věcí ve svém dosavadním způsobu života přehodnotit a dovršit. Někoho rozesmutní, že nic není a nebude stejné, jako dřív. Ale vše se mění. Rok 2021 bude o zápasu, jako kdyby se spolu mělo utkat povadlé staré se svěžím novým. Staré bude muset něco obětovat, a to nové přijmout zase něco ze starého. Je to jako s vodou v Tiberiově jezeře, zvaném také Genezaret. Je živé, protože se do něho vlévá řeka Jordán a posílá ho dál. S Mrtvým mořem je to jinak. To pouze přijímá. Každý z nás něco obětuje a tím posílí život. Bude se nám dařit lépe, ale budeme mít i více starostí," zdůraznila známá kartářka s tím, že planety Jupiter a Saturn svou pozicí ve vesmíru jasně diktují současné tempo. Nakonec nejtěsněji u sebe byly 21. prosince a právě v tomto dni nastoupil světelný kód věku Vodnáře.

"V roce 2021 bude spokojený Jupiter a přísný Saturn ve znamení svobodomyslného Vodnáře, který začne novou astrologickou éru. Vodnář má rád čistou volnost, neomezovanou samostatnost a jasnou nezávislost. Ten ideální Vodnář nám bude hlasitě říkat o rozpouštění starých a přežitých těžkých dogmat," podotkla Helen Stanku pro ŽivotvČesku.cz. A dále naznačila, že karty hovoří o tom, že současné trápení světové populace - tedy koronavirová pandemie - bude na ústupu. 

"Dvojka disků hovoří o silném posunu a změně. Devítka disků ukazuje na dlouhodobý a přínosný proces, karta Hvězda nese štěstí a Král disků je o zaléčení. Cesta do finále k tomu, aby tato nebezpečná nemoc zůstala za námi, spolu s jinými nemocemi vyvolanými viry, vede skrze zvýšení naší imunity bezpečným očkováním. Virus ve svých několika dalších vlnách postupně zeslábne v závislosti na naší ochotě s ním odhodlaně a nekompromisně bojovat," dodala pro ŽivotvČesku.cz ve svém výkladu respektovaná kartářka. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.