Rok od úmrtí legendy. Za Karla Gotta zapálím svíčku a budu vzpomínat, říká Felix Slováček

Karel Gott a Felix Slováček byli velcí přátelé
Karel Gott a Felix Slováček byli velcí přátelé
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 9. 2020

Přesně 1. října to bude rok od odchodu hudební legendy Karla Gotta (†80). Řada lidí půjde na hřbitov na pražských Malvazinkách, kde je Mistr pohřben a zapálí symbolickou svíčku či položí na hrob květinu. Vzpomínat budou i zpěvákovi blízcí přátelé a kamarádi. Jedním z nich je hudebník Felix Slováček (77). "Za Karla zapálím svíčku a budu vzpomínat na ty nejhezčí chvíle, které jsme nejen při vystoupeních prožili," prozradil pro ŽivotvČesku.cz.

Fenomenální saxofonista a hudebník Felix Slováček patřil k základním kamenům doprovodných kapel zpěváka Karla Gotta. Dlouhé roky byli velmi blízcí přátelé. Poprvé se potkali v roce 1968 a okamžitě si začali notovat. Když se Českem před rokem rozlehla zpráva o tom, že Mistr podlehl v boji se zákeřnou akutní leukémií, Felix neudržel slzy.

"S Karlem jsme se znali a kamarádili opravdu dlouho. Byl to skvělý člověk, se kterým se mi velmi dobře spolupracovalo. A po lidské stránce jsme si vždy rozuměli a měli stále o čem povídat. Ztráta to je velká. Za Karla zapálím svíčku a budu vzpomínat na to, jak my muzikanti jsme s ním hráli a fanoušci jeho písně poslouchali. Zažili jsme toho opravdu hodně," řekl pro ŽivotvČesku.cz Felix Slováček, který se netajil tím, že jednou z nejoblíbenějších skladeb, kterou společně hrávali má stále v hlavě.

"Píseň Zavřu teď krám s básněmi mi stále zní v uších. Opravdu krásná skladba," dodal umělec.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.