Rok v důchodu si užívám, říká Václav Upír Krejčí. Zavzpomínal na pořad Čundrcountryshow

Herec a bavič Václav Upír Krejčí
Herec a bavič Václav Upír Krejčí
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 1. 2021

Známý bavič Václav Upír Krejčí (65) se téměř rok těší z důchodu. O svém statusu říká, že to je aktuálně jediná finanční jistota, kterou má. Lidé si ho zamilovali zejména v televizní estrádě Čundrcountryshow, která později byla přejmenována na Country estráda a prim v ní měl kolega a kamarád Ivan Mládek (78). "Byly to nejlepší roky mého života, protože to byla show, kterou si lidé zamilovali a my to dělali srdcem," ohlédl se pro ŽivotvČesku.cz Upír Krejčí za pořadem vysílaným na nejsledovanější komerční tuzemské stanici od roku 2001.

Hlavní protagonista pořadu byl Ivan Mládek, který tímto pořadem nahradil jeho předešlý pořad Čundrcountryshow. Program byl tvořen vtipnými scénkami, jejichž autorem byl většinou Ivan Mládek a hudebními vstupy různých country skupin, které mezi sebou soutěžily.

"Ivan Mládek je naprostý génius. Točili jsme to 11 let, každý rok deset dílů, přes prázdniny se netočilo. Ivan to musel celé psát, vymýšlet, samozřejmě, že nějaké nápady bral od nás, ale většinou všechno dělal sám. Ivan dokázal do pořadu dostat obrovské množství legrace, na kterou lidi vzpomínají dodnes. Celkem jsme natočili 110 dílů. Málokomu se poštěstí, že u něčeho dobrého, úspěšného byl a mně se to v případě Čundrcountryshow povedlo. Vzpomínám na to neskutečně rád a myslím si, že obdoba pořadu na obrazovkách v dnešní době chybí," řekl pro ŽivotvČesku.cz známý bavič, který v loňském roce přestavěl s manželkou Zuzanou svou milovanou chatu vlastníma rukama. Upírova chata stojí na samotě v okrese Praha-východ a přestavba se povedla zejména kvůli tomu, že Upír měl v loňském roce více času než obvykle.

"V únoru to bude přesně rok, co jsem v důchodu. A nestěžuji si. Hlavně má člověk nějakou jistotu přísunu financí v době, která je nejistá. Tak za to jsem rád. No a také kvůli covidu bylo více času, takže jsem nelenil a dělal něco užitečného," dodal pro ŽivotvČesku.cz Václav Upír Krejčí ke svému současnému životu.


Účinkující v pořadu Čundrcountryshow:

Ivan Mládek, Milan Pitkin, Zdeněk Srstka, Ivo Pešák, Lenka Hraj (Plačková), Lenka Šindelářová, Rostislav Kuba, Jiří Mírovský, Libuše Roubychová, Luděk Sobota, Alžběta Kušnírová, Václav Upír Krejčí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.