Roman Šmucler: Nový ministr zdravotnictví nestraší a chápe, že není jen jedna nemoc, hodnotí

Uznávaný odborník Roman Šmucler
Uznávaný odborník Roman Šmucler
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 10. 2020

Novým ministrem zdravotnictví se stal dětský hematolog Jan Blatný (50), kterého během odpoledne jmenoval prezident Miloš Zeman (76). Blatný na tiskové konferenci řekl vlastní názor na současnou situaci v Česku. Jeho slova pro ŽivotvČesku.cz zhodnotil Roman Šmucler (51).

Šmucler byl mile překvapen, že nový ministr, že nový ministr nemluví jen o koronavirové epidemii a snaží se cílit ve svých slovech na další nemoci.

"Mluvil jako lékař, chápe, že není jedna nemoc na světě a těch problému se musí řešit víc a musí lidi uklidnit a i slovem se léčí, takže pro mě osobně sympatický začátek a líbil se mi ústup od strašení, kdy řekl, že ze situace a nemoci máme mít respekt, nikoliv strach," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz Šmucler, který byl během epidemie na jaře členem Ústředního krizového štábu.

"Strach nás paralyzuje a rozděluje. Změníme-li strach v respekt, můžeme získat sílu," byla úvodní slova nového ministra zdravotnictví, který se vyjádřil směrem ke svému předchůdci Romanu Prymulovi.

"Je skvělý odborník a perfektní epidemiolog. Byl bych bláhový, když bych nechtěl jeho expertizy využít." zdůraznil.

Šmucler se v minulosti po řadě svých vyjádření stal několikrát terčem kritiky. Zejména kvůli tomu, že podepsal výzvu vytvořenou skupinou mediálně známých lékařů, která před několika týdny zveřejnila otevřený dopis vládě, parlamentu a médiím. V něm vyzvala k uklidnění situace, zároveň upuštění od dalších restriktivních opatření.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.