Roman Staša dal »záhul« porotci Janu Punčochářovi. Díky tomuhle šéfkuchař shodil 15 kilo a mění šatník

Roman Staša je vítěz kulinářské show
Roman Staša je vítěz kulinářské show
Foto: se svolením TV Nova
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 11. 2020

Vítěz letošního ročníku kulinářské soutěže a kondiční trenér Roman Staša si vzal do parády porotce a šéfkuchaře Jana Punčocháře (41), který pod jeho vedením prošel velkou proměnou a dal dolů úžasných patnáct kilo. Pro ŽivotvČesku.cz Roman Staša prozradil, co stálo za tím, že se povedla taková hubnoucí proměna.

Roman Staša je vítězem letošního ročníku gastronomické televizní show Master Chef. Kromě vaření se živí také jako osobní trenér a do jeho péče se svěřil mimo jiné i jeden z letošních porotců Jan Punčochář (41). "U Honzy je to jednodušší v tom, že je to jeden z klientů, který za mnou přišel proto, aby se sebou něco udělal - chtěl to on sám. Když jsme se o tom poprvé bavili, tak mi říkal, že chce moc zhubnout, necítí se extra dobře a to natáčení je pro něj zápřah, psychicky jde dolů a chce žít celkově zdravěji. Bylo mu čtyřicet a chce se prostě cítit dobře," řekl Roman Staša pro ŽivotvČesku.cz.

"Cvičili jsme třikrát týdně určitě a fakt jsme makali. On si do toho přidal ještě tenis. Pokud to člověka baví a jde do toho s nadšením, tak se i jednodušeji sestavuje jídelníček. Já mu dám hodinu tréninku, bolí ho to, potí se, ale přijde domů a má ten příjemný pocit a prostě si nedá ten bůček. U Honzy je to hlavně o pohybu, který mu fakt chyběl. Když jsem ho konečně rozhýbal, tak jsem zjistil, že jeho tělo funguje skvěle. Za čtyři měsíce udělal velký pokrok a taky mu spadla tepová frekvence, což je správně," vysvětlil vítěz letošního Master Chefa pro ŽivotvČesku.cz.

"Jako trenér musím »vlézt« lidem do života. Když vím, že si Honza udělá večer super salát, super maso a do toho si udělá omáčku, tak mu řeknu: Zkus to bez omáčky. Diety založené na jídelníčku, kdy musíte jíst pětkrát denně – něco ráno, něco dopoledne, něco večer, atd., prostě nefungují," vyjádřil Roman Staša pro ŽivotvČesku.cz svůj názor o tom, že hubnutí je především otázkou dřiny a cvičení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.