Roman Staša: Dárky si žádné nedáváme. Na Štědrý den vařit nebudu, pomohu jen smažit, prozradil

Vítěz soutěže pro amatérské kuchaře Roman Staša
Vítěz soutěže pro amatérské kuchaře Roman Staša
Foto: Se svolením Romana Staši
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 12. 2020

Sympatický kuchař Roman Staša (32) se po vítězství v kulinářské show skoro nezastaví. Vaření se stalo nejen jeho koníčkem, ale v současné době už i jeho prací. Pro ŽivotvČesku.cz prozradil, kde bude trávit vánoční svátky a také to, kdo bude letos kralovat v kuchyni a připravovat Štědrovečerní večeři u nich doma.

Kondiční trenér a bývalý juniorský hokejista Roman Staša nemá v posledních týdnech o práci nouzi díky svému projektu, v němž dojíždí vařit do domácností lidí. Ale i on se alespoň během svátků zastaví a dá si menší oddech. "Budu u rodičů na Moravě, protože Vánoce ještě trávíme spolu. Říkám si, že dokud nebudu mít rodinu, tak budu s nimi. Takže svátky strávím na Moravě v Napajedlích. Vánoční stromek nás určitě nemine, je to pro nás důležité hlavně pro navození vánoční atmosféry, kterou máme všichni rádi," řekl Roman Staša pro ŽivotvČesku.cz.

"21. prosince ještě vařím a 27. prosince už zase vařím. Vánoce budou hodně spojené i s mojí prací, které se teď věnuju," přiznal vysoké pracovní tempo vítěz kulinářské televizní show pro ŽivotvČesku.cz.

O Vánocích nebude překvapivě vařit on, ale pomyslné žezlo šéfa kuchyně pro štědrovečerní hostinu předá mamince, které jen pomůže s některými přípravami.

"Nejdřív jsem si říkal, že to budu asi já, protože se to hodí, když jsem kuchař. Ale potom jsem to přehodnotil, protože mám vaření tolik, že jsem včera volal mámě, aby se smířila s tím, že to bude stále ona. Nechám to na ní, maximálně jí pomůžu smažit řízky a kapra, protože mám pocit, že to jí trochu nejde. Skvěle ale vaří polévku," prozradil pro ŽivotvČesku.cz talentovaný kuchař to, kdo bude letošní Vánoce vládnout v kuchyni.

"Co se týká dárků, tak ty nemám. Dohodli jsme se, že nic nebudeme kupovat. Takže letos jsem nakoupil celkem nula dárků. To šílenství kolem nechápu," dodal pro ŽivotvČesku.cz Roman Staša, který »vyvařil« titul MasterChef a získal 500 tisíc korun, když porazil ve finále účastnici soutěže Pavlínu Lubojatzky (25).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.