Roman Vojtek se pochlubil, jak syn Nathaniel vyrostl. Pak herec popsal, co začal nového dělat se svým tělem a manželka si kvůli tomu ťuká na čelo

Roman Vojtek s manželkou Petrou
Roman Vojtek s manželkou Petrou
Foto: Nextfoto
Jana Skálová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 3. 2022

Herec a zpěvák Roman Vojtek (49) si vyrazil užívat poslední sníh a vyvezl rodinu na Lipno. Se svou druhou manželkou Petrou (35) a synem Nathanielem (1,5) vyzkoušeli všechna možná lákadla lyžařského střediska, a i když to prý s batoletem nebylo vždycky úplně snadné, tak se dovolená vydařila. "Měli jsme štěstí, že bylo nádherné počasí. Skvěle jsme si to užili," prozradil pro ŽivotvČesku.cz trojnásobný otec Roman Vojtek.

Oba jsou muzikálovými zpěváky a oba milují pohyb. Dovolenou tak Roman Vojtek a jeho žena Petra nasměrovali na Šumavu, kde si samozřejmě chtěli zalyžovat. To jim prý sice trochu komplikoval maličký syn Nathaniel, ale rodiče našli řešení, jak si užívat všeho, co hory nabízejí, a přitom synka ani na minutku nezanedbávat.

"Museli jsme se s manželkou na sjezdovce vystřídat, protože nikoho cizího hlídat nenecháváme. Měli jsme navíc štěstí, že bylo nádherné počasí. Na Lipně mají funpark pro malé děti, kde se učí na lyžích, snowboardu či jen tak sáňkují, takže jsme si jeden den půjčili sáňky a sáňkovali s Nathanielem. Protože trochu kašlal, tak jsme nemohli do aquaparku a chodili jsme spíš na procházky," zavzpomínal Roman Vojtek pro ŽivotvČesku.cz na pohodové dny.

Muzikálového zpěváka ale nelákají jen klasické zimní sporty. Nedávno naprosto propadl otužování a na Lipno se vydal i v lednu, kdy neváhal a vlezl do ledové vody. Vystoupení z komfortní zóny, které by jiného zabilo, si Roman Vojtek nemohl vynachválit.

"Miluju ten pocit, který nastane potom. Je to nepopsatelné. Přičichl jsem k otužování přes knihu a přes osobní zkušenosti jedné mé kamarádky. Navíc si myslím, že v dnešní době virů, kterých se všichni obáváme, to má veliký smysl pro naše zdraví. Moje žena má ale ráda teplo, takže si nad mým počínáním ťuká na hlavu," řekl s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz.

I když se teď věnuje hlavně svému synkovi, který mu prý nedopřeje moc spánku, tak nezanedbává ani své starší děti. S předchozí manželkou Terezou (41) má syna Benedikta (7) a dceru Editu (11) ve střídavé péči a snaží se, aby si obě děti svého tatínka užily. Kromě toho naplno pracuje a navíc se brzy chystá oslavit velké životní jubileum. I když na to vůbec nevypadá, za měsíc mu bude neuvěřitelných 50 let. Jaká bude oslava jeho půlstoletí, ale zatím nechtěl konkrétně prozradit. "Něco plánuji, ale až bude větší teplo, zatím to nemá žádné konkrétní obrysy," dodal pro ŽivotvČesku.cz oblíbený herec.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.